Новини » Політика 11 липня, 2017, 12:41
В Україні величезні грошові запаси, але корупція не дозволяє підняти рівень життя, – Давидюк

Андрій Парубій як Голова парламенту вдало уникав відповідальності за голосування щодо законопроекту пенсійної реформи, яке має відбутись цього тижня. Якщо рішення не ухвалять, він просто скаже, що у депутатів не було на це політичної волі – щоб таким чином не брати провину на себе.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

«Насправді Верховна Рада – це такий «хитросплетений клуб», де ніхто не хоче на себе брати кінцеву відповідальність за провалені рішення. Тут згадується приказка, що міста беруть генерали, а здають солдати. Приблизно така ж ситуація і у нашому парламенті. Коли ухвалюють закони, там є багато імен, які до цього приклали руку, а коли їх провалюють, то винна вся Рада», – зауважив Давидюк.

На його думку, нардепи все ж таки зосередяться на питаннях, які вносили до порядку денного, оскільки це важливі фінансові рішення, і самі депутати б дуже хотіли, щоб, наприклад, зросли мінімальні пенсії.  

«Хтось із нардепів сказав, що нікуди не годиться пенсія у 50 євро. В Україні є багато пенсіонерів, які отримують мізерні пенсії, і я думаю, що немає нічого поганого, якщо їх піднімуть», – вважає експерт.

Але, за його словами, щоб не було економічного дисбалансу, потрібно боротись з корупцією.

«Якщо ми поборемо корупцію на митниці, то мінімальні пенсії можна піднімати не до двох тисяч гривень, а до шести. Якщо побороти корупцію в «Укравтодорі» – можна піднімати вже і пенсії, і зарплати. В Україні є надзвичайно великі грошові запаси, але потрібно побороти корупцію. Наприклад, митниця у нас 25 років «процвітає», а наші митники живуть не гірше, ніж депутати, а деякі – навіть краще», – заявив гість студії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 14:47 :30