вівторок, 11 липня, 2017, 15:04 Київ
Кияни шоковані «зеленою рідиною» у Дніпрі
Фото: facebook.com/groups/osokorki.club
Фото: facebook.com/groups/osokorki.club

Вода у Дніпрі продовжує перетворюватися на зелену та слизьку рідину.

Про це повідомляє «Українська правда.Київ» з посиланням на користувачів соцмереж.

«А що з Дніпром? Такої клоаки на початку липня я ще не бачив. А сморід... Кажуть, що Бортницька не справляється, тому періодично скидають напряму. І через це таке цвітіння. Невже це правда?», – написав місцевий житель Олександр Рубан.

Зелену рідоту також помітили кияни у районі центральних пляжів на Трухановому острові.

«Зрозуміло, що купатися вже категорично не можна! Пляжний сезон закритий! Риторичне питання: хто винен і що робити?» – додав Геннадій Чижиков.

На думку еколога Олексія Василюка, зелена вода стала наслідком цвітіння водоростей. Основна причина – спека та відсутність руху у воді. Таку рідину пити не варто. Однак, якщо намочитися, то жодних хвороб не вдасться отримати. Адже це просто водорості.

«Але така їх кількість говорить про якість води. Якість води погана – вода достатньо забруднена і досить стояча», – сказав пан Василюк.

Він назвав це явище за умов наявності водосховищ, жаркої погоди – неминучим.

«Це очевидне явище і неминуче. Назвати екологічною проблемою це не можна. Але це явище ненормальне. Воно виникло ще в 50-роках з появою водосховищ, і з кожним роком прогресує. Проблема у тому, що близько третини людей України п’ють воду з Дніпра», – сказав еколог.

За його словами, вирішити проблему можна спустивши водосховища. Окрім Київського – там радіоактивний мул.

Він порадив не купатися у зеленій воді, особливо з дітьми, водночас плюскання у проточній і незеленій воді він вважає безпечним. Також цвітіння рідини може також призвести і до мору риби та інших організмів, оскільки через водорості вони не мають чим дихати.

Водночас начальник ГУ Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан запевнив, що купатись на пляжах та пити воду безпечно. Адже щотижня воду перевіряють.

Він додав, що «зелена вода» пов’язана з цвітінням водного горіха, який цвіте у період з середини липня до вересня, забруднює воду, не дає їй циркулювати. Прибрати його не можна, бо він занесений до Червоної книги. Це стається кожного року.

«Якщо 10 років тому погіршення стану води ми фіксували наприкінці серпня, то зараз це вже маємо на початку липня. Купатися у зеленій воді небезпечно, але якщо на пляжі взяли проби води і вони відповідають нормі, то купатися там безпечно», – сказав він.

На безпечності питної води у Києві наголосили у «Київводоканалі». Однак головною причиною інциденту назвали фосфати, які потрапляють через людей, підприємства та автомийки.

Там додали, що щоденно у Києві відбирають близько 1000 проб води.

«Якщо помітні у воді якісь відхилення від державних санітарних норм, то така вода не піде у мережу», – сказала речниця водоканалу Анна Слободянюк.

Читайте також: Вчений пояснив, чому Дніпро перетворюється на зелену «кашу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 01:16:14