Новини » Київ 10 липня, 2017, 15:23
У Києві інвестори ЖК-порушника протестують проти сусідства із незаконним гаражним кооперативом

Інвестори столичного ЖК нарікають на сусідство із гаражним кооперативом. Мовляв, гаражники самовільно захопили ділянку та ще й забирають їхню зелену зону і паркомісця. Однак виявилось, що й комплекс зводиться із порушеннями, адже, за цільовим призначенням землі, на ній узагалі не можна вести будівництво.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щосуботи о 20:30 на телеканалі ZIK).

ЖК «Крістер Град» – столичний житловий комплекс економ-класу, що зводять на Виноградарі від забудовника «Домобудівний комбінат № 4». Інвестори ж комплексу розповідають: проблем у новобудови чимало. Та найбільше людей непокоїть сусідство із гаражним кооперативом.

«Вони закривають весь пейзаж. Ми взагалі не знаємо, що в тих кооперативах робиться, діти можуть легко лазити по їхніх дахах, а це небезпечно. Вони захопили цю землю ще до того, як почали зводити комплекс, а тепер почали добудовувати поверхи гаражів, робити якісь забігайлівки», – розповідають місцеві та додають: жодних гаражів там би не мало бути. Мовляв, згідно генплану, на місці кооперативу планується паркова та зелена зона. Однак натомість люди отримали вихлопи і сморід. Окрім того, мешканці «Крістар Граду» тепер просто не мають, де залишати свої автівки.

У свою чергу колишній заступник головного архітектора Києва Віктор Глеба зазначає: у мікрорайоні стикнулось відразу кілька проблем. Мовляв, під питанням саме призначення земельної ділянки, ній зводять комплекс. До того ж на його думку, у «Крістер Граді» мають місце «оборудки будівельної мафії, які навіть не приховані в офіційному документі».

«ДП «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща Водиця» оформив на себе землі державної власності у постійне користування для сільськогосподарських потреб. За земельним кодексом, такі наділи не можуть забудовуваватись. Однак, згідно документів, під якими підписались посадові особи, земля видана для здійснення комплексного будівництва житлової та громадської забудови з об’єктами побутового призначення та створення зеленої території. Це вперше в історії містобудівні умови видані не на об’єкт, а на мікрорайон», – розповідає Віктор Глеба.

За цим ж самим дозволом будують і сусідні ЖК – «5 квартал» та «Варшавський мікрорайон». Ці земельні ділянки належать тому ж власникові – згаданому ДП «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща Водиця». Та усі три забудови йдуть із порушеннями.

«Посадовці вчинили злочин під час передачі земель під сільськогосподарське будівництво та коли видавали дозвільні документи ще у грудні 2016 року. Тобто, відбувся конфлікт інтересів між кооперативом та інвесторами і конфлікт інтересів посадовців, які на користь третіх осіб оформлювали ці документи», – наголошує Глеба.

Адже згідно інформації з сайту Публічної кадастрової карти України, земельна ділянка, на якій зводиться ЖК «Крістер Град» належить «Пущі-Водиці», тоді як дві сусідні – гаражному кооперативу «Барвінок», із правом будувати гаражі. Здавалося, що будівництво гаражів поруч із новобудовою є повністю законним. Голова ж ГК «Барвінок» Микола Купенко переконаний: конфлікт між гаражниками та інвесторами житлового комплексу спричинили самі будівельники, почавши зведення комплексу на землях сільськогосподарського призначення.

«На підставі договірних документів кооператив отримав від агрокомбінату землі в оренду користування на 15 років», – каже Микола Купенко.

Йдеться про меншу частину спірної земельної ділянки, яка прилягає до території «Крістер Граду». Однак, незважаючи на те, що кооператив не має права користуватись іншою частиною землі, на ній уже звели майже сотню гаражів. За словами Купенка не відбувалось жодного самозахоплення – усе здійснювалось на підставі договірних зобов’язань.

«У нас є відповідні документи. Та, коли ми взялись оформлювати цю землю, в Управлінні земельних ресурсів відповіли, що найближчим часом ці ділянки переведуть у комунальну власність і усі питання вирішаться. З того часу минуло десять років і нічого не відбувалося. Тож люди самоорганізувалися та збудували ці гаражі. Адже йде інфляція і це питання потрібно було якось вирішувати. Ми платимо податок на землю і користуємось нею», – запевняє Микола Купенко.

Сам ж пан Купенко прагне закрити питання мирним шляхом. Чоловік навіть намагався вирішити проблему із паркомісцями для інвесторів «Крістер Граду» та звертався до голови Асоціації гаражних кооперативів Подільського району.

«На сьогодні, є можливість забезпечити паркуванням вісімдесят автомобілів. Однак ніхто із цих інвесторів до нас не звертався. Якщо їм цього не потрібно, ми не проявлятимемо ініціативи», – наголошує Микола Купенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 03:09 :04