понеділок, 10 липня, 2017, 12:57 Львів
Спроби виокремити певні регіони та періоди Волинської трагедії спотворюють уявлення про неї, – В‘ятрович
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Навіть із визначень Волинської трагедії в українсько- та польськомовній «Вікіпедій», очевидно, що польські дослідники сприймають подію не об’єктивно. Адже вони не звернули увагу на те, що під час тих подій постраждало і українське населення.

Таку думку в програмі «Історична правда» з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив голова Українського інституту національної пам‘яті Володимир В‘ятрович.

«Українське цивільне населення, звичайно ж, теж було жертвою Волинської трагедії, але як наслідок, а не як причина», – заявив віце-директор Центру польсько-російського діалогу та порозуміння Лукаш Адамський.

Він вважає, що події Волинської трагедії не варто вважати польсько-українською війною, оскільки це була боротьба виключно між польським підпіллям та УПА. До їхньої діяльності не причетна жодна із держав, а жертвою стало цивільне населення.

«Але як у те, що пише польська «Вікіпедія», вписати знищення українських сіл?» – запитує В‘ятрович.

На його думку, іноді спроби виокремити певні регіони Волині та періодів цієї трагедії, спотворюють загальні уявлення про неї.

«Коли це відбувається, то загальний масштаб Волинської трагедії стає незрозумілим. Якщо б українські історики поводились так же само і говорили б виключно про березень 1944 року на Грубешівщині, тоді б у нас теж склалось враження, що там був геноцид лише українського населення», – пояснює історик.

За його словами, тоді на Волині за вказівкою керівництва Армії Крайової було атаковано та знищено цілу низку українських сіл.

«Тому із цих визначень чітко видно, що це лише частинка правди, але не вся правда», – вважає голова Українського інституту національної пам‘яті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 01:16:57