Новини » Світ

Пономарьов: Німеччина має мільйон робочих місць, які залежні від Росії

Німеччина не зацікавлена в організації мирного процесу на Донбасі, бо вона має тісні газові контакти з Росією.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) заявив Ілля Пономарьов, екс-депутат російської Держдуми.

«Міжнародна політика дуже цинічна річ. Для того щоб укладати угоди, які будуть працювати, потрібно розуміти інтереси кожної зі сторін. От в Німеччині є інтереси пов’язані із Росією. Це приблизно мільйон робочих місць, які напряму залежні від бізнесу в Росії. І це тиск на німецьких політиків, що не потрібно робити справжніх санкцій і потрібно дружити з Росією. Наступне Німеччина активно реалізує Північний потік 2. Це газопровід перетворить Німеччину в газового монополіста Європи. Це дасть можливість впливати на всі держави ЄС «енергетичною зброєю» набої до якої буде постачати Росія. Таким чином, чи може в цій ситуації Німеччина робити реальний тиск для того, аби організувати мирний процес в Україні? Чи вона дійсно заінтересована, щоб в Україні наступив мир, якщо військова ситуація на Донбасі впливає на поставки газу і посилює позицію Німеччини в якості європейського газового хабу? Вона в цьому не зацікавлена і ніколи не буде», – розповів пан Пономарьов.

Водночас, на переконання політика, у французів є мотивація конкуренції з Німеччиною за лідерство в Європі. «Їм абсолютно все одно, що буде з Україною. Вони занадто далеко, ніяких прямих економічних зв’язків не мають, тому участь Франції у цьому форматі це лише позиціонування в світовому і європейському просторі», – вважає політик-утікач.

За словами Іллі Пономарьова, кому дійсно цікаво брати участь у цій геополітичній грі – це англійцям і американцям. 

«З геополітичних причин і питань їх конкуренції з Китаєм, Індією. Їм важливе стримування Росії, військовий баланс інтересів, але вони цьому форматі не беруть участі. Тому для мене очевидно, що без переформатування цього проекту без залучення туди тих, хто стояв біля основ Будапештського меморандуму нічого не зміниться. Не випадково меморандум був підписаний зі США і Британією, а не Німеччиною і Францією. Тому США зробили конкретний крок, щоб включитись в Нормандський формат з призначенням Волкера. Це крок в цю сторону і вважаю, що це абсолютно правильний крок, бо на мою думку Нормандський формат не робочий і ніколи таким не буде», – зазначив пан Пономарьов.

Loading...