п'ятниця, 7 липня, 2017, 18:00 Події
В Україні на закупівлю та модернізацію озброєння та техніки виділено понад 5,5 млрд грн

У 2017 році на закупівлю та модернізацію озброєння та військової техніки Україна виділила 5 млрд 617 млн. грн. (для порівняння у 2016-му – 4 млрд 319 млн. грн.).

Про це йдеться у відповіді на запит програми журналістських розслідувань «Стежками війни» (щочетверга о 20:30) на телеканалі ZIK від Міністерства оборони України.

За ці кошти і має закуповуватись новітнє озброєння для української армії. Наприклад, сучасні зразки стрілецької зброї та мінометів виробництва заводу «Маяк», який входить до складу «Укроборонпрому».

Частина зброї на заводі – власні розробки, частина – створені на основі радянських зразків. Але майже всі деталі – виготовляють тут, на вітчизняному заводі.

«Ми виготовляємо також за замовленням заводу, який виробляє БТРи і танки – танкові кулемети. У нас є заготовки для них. Це ствольні коробки у повному складі», прокоментував технічний директор заводу «Маяк» Валерій Синіцин.

За технічними характеристиками, це танковий кулемет КТ 7,62: калібр – 7,62 x 54 мм; довжина кулемета – 1098 мм; початкова швидкість кулі – 855 м/с; прицільна дальність – 2000 м; скорострільність – 800 пострілів/хв.; подача набоїв – стрічка на 100/200/250 патронів; маса – 10,5 кг.

Також є новий піхотний кулемет. На «Маяку» кажуть, що його навіть поставляють у країни НАТО – Туреччину і Латвію.

«Це кулемет КМ 762, який перебуває на озброєнні ЗСУ. Ми виготовили і поставили дві великі партії для Міноборони. Велику кількість також відправили за іноземними контрактами. І ці кулемети дуже гарно зарекомендували себе у всіх країнах світу», – розповів технічний директор заводу «Маяк» Валерій Синіцин.

Щоправда, на жодній з позицій, на яких побували знімальні групи телеканалу ZIK, цих кулеметів журналісти не побачили.

«Ми взагалі не отримуємо новітнього озброєння. Скільки тут служу, не бачив нової зброї. Як кажуть, все краще дітям, все краще – Нацгвардії», – розповів боєць АТО Сєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:52:03