Новини » Політика 6 липня, 2017, 21:35
Віце-спікер: Парубій не ставить важливі закони на голосування, бо їх не підтримує коаліція

Для голосування системоутворюючих законопроектів немає згоди двох фракцій коаліцій та 226-ти голосів депутатів.

Таку думку в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK висловила віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд.

Уже протягом року обговорюються деякі системоутворюючі законопроекти, як потрібно було терміново проголосувати у парламенті. Зокрема закон про вибори і ЦВК, зміни до Конституції і таке інше. Оксана Сироїд пояснює, чому голова ВРУ Андрій Парубій не ставить ці закони на голосування.

«Ми це обговорюємо майже кожного пленарного тижня. Андрій Парубій пояснює це так, що для голосування цих законопроектів немає згоди двох фракцій коаліцій та 226-ти голосів депутатів» – пояснила віце-спікер ВРУ.

Проте як тільки потрібно проголосувати за потрібний закон, наприклад за бюджет, то голодразу з’являються. Для цього Президент або його представники із Адміністрації особисто проводять зустрічі з фракціями.

«Ще коли «Самопоміч» була в складі коаліції, то справді, якщо були потрібні голоси під певні закони, ми зустрічалися, подекуди і повною фракцією, із Президентом України, наприклад, коли потрібно було домовитися і проголосувати за бюджет. Президент висловлював свої аргументи, ми його слухали, але поверталися до парламенту, проводили засідання фракції, і тільки так приймали рішення», – розповіла Сироїд.

Також вона зауважила, що мала не одну зустріч і з представниками Адміністрації, і з самим президентом, на яких звучали певні прохання чи переконання, як має проголосувати фракція.

«Я завжди відповідала, що повернуся і буду говорити з людьми. Адже я ніколи не брала зобов’язання виконувати якісь домовленості. Усі рішення фракції «Самопоміч» приймаються колективно, до того ж, будь-хто може прийти на засідання фракції, оскільки вони є відкритими», – зазначила віце-спікер.

Інколи такі рішення фракція може ухвалювати кілька днів, наприклад, як це було із прийняттям змін до Конституції України в частині правосуддя.

«Особисто я тоді вважала, що потрібно підтримати ці зміни, тоді як фракція вирішила не підтримувати. Обговорювали ми це три доби, проте, на жаль, довіра до моєї позиці виявилася слабшою, ніж недовіра до Президента», – констатувала Оксана Сироїд. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 10:55 :35