Новини » Політика 815

Депутат, який живе за межею бідністю, купив у Києві квартиру, – рух «Чесно»

chesno.org

Депутат Київської облради від БПП Сергій Федорченко придбав сину столичну квартиру площею 40,4 кв м. Про це йдеться в його декларації за 2016 рік, яку проаналізував Громадський рух ЧЕСНО. Сім’я чиновника живе за межею бідності. Крім того Федорченко у 2014 році при проходженні перевірки не декларував наявні в нього земельні ділянки.

Про це пише chesno.org.

chesno.org
chesno.org

Сергій Федорченко подав декларацію як посадовець – заступник начальника відділу аналітичного забезпечення діяльності Київського міського голови у КМДА і задекларував 67 тис. 599 грн зарплати.

Жодних заощаджень, згідно з декларацією, сім’я з чотирьох осіб не має. Офіційно депутат якось прожив рік із родиною за межею прожиткового мінімуму.

У декларації за 2014 рік Сергій Федорченко вказав 79 тис. 781 грн сукупного доходу сім’ї, що на 12 тисяч 182 грн більше, ніж депутат заробив як радник Кличка у 2016 році – 67 тис. 599 грн.

«Дивіться, це питання не до мене – це питання до держави, тому що на сьогодні я є держслужбовцем. Працюю на держслужбі. Зарплату не я визначаю – визначає держава, в якій ми живем. І скільки призначили – стільки і получаєм. Вся зарплата йде на карточку офіційну і других зарплат ми не получаєм», – каже радник міського голови і депутат обласної ради Федорченко.

Але далі в розмові депутат зізнається, що крім офіційної зарплати таки підробляє консультантом у неробочий час.

«Не те що складно – нереально складно. Виживали за счьот того, що працюємо ще так, ну буває консультантом… консультуємо в неробочий час», – зізнається депутат облради й радник Кличка в доходах, які, ймовірно, не задекларував.

У декларації грошей від консультацій політик не відобразив.

Що ж тримає держслужбовця на такій відповідальній, проте низькооплачуваній посаді?

При порівнянні декларацій 2014 і 2016 року виявляється, що в 2014 році Федорченко задекларував лише дві земельні ділянки площею 2 га і 0,318 га, а також квартиру 26,52 кв. м свою і квартиру дружини площею 42 кв. м.

chesno.org
chesno.org

У 2016 році в посадовця вже у власності вісім земельних ділянок на Київщині у Макарівському районі, дев’ять земельних ділянок у Броварах у співвласності.

Зауважимо, що набуття права на земельні ділянки в Федорченка вказане з 2007 року. Чому ж тоді в декларації за 2014 рік лише дві ділянки?

«Ми вказували, тут ми весь час все вказували. А ця електронна декларація – вона більш детальна. Замовляли акти і згідно з державним актом вносили дані в декларацію...», – не розгублюється Сергій Федорченко, проте питання, чому ці ділянки не були в декларації за 2014 рік залишається відкритим.

Зауважимо, що депутат пройшов перевірку за результатами розгляду його декларації за 2014 рік у ДПІ у Дарницькому районі.

chesno.org
chesno.org

Квартира дружини депутата в декларації за 2016 рік залишилася, квартира Федорченка площею 26,52 кв. м з декларації зникла, але депутат про це, здається, не в курсі.

А що, її (квартири 26,52 кв.м – прим. ЧЕСНО) немає? Ми в податкову здали всі документи – все, що в декларації, в мене все написано, все. Куди і що перемістилося, куди що додалося. Все відкрито», – дивується Федорченко.

Натомість у 2016 році у сина депутата, який ще навчається в школі, з’явилося придбання – квартира в Києві площею 40,4 кв. м куплена всього за 149 тис. грн. Але про вартість такої супер-покупки депутат забув.

«Дивіться, я не пам’ятаю, зараз прийду додому візьму декларацію… треба подивитися. То я вам зможу детальніше розказати. Просто сказати в телефон, якщо не пам’ятаю, то буде виглядати глупо й нечесно», – каже депутат Федорченко.

Депутат так і не перетелефонував.

Читайте також: Ще один депутат зберіг свою недоторканність після подання Генпрокуратури.

загрузка...
загрузка...
Loading...