Новини » Політика 6 липня, 2017, 16:10
Чумак про рішення Регламентного комітету: Воно не самостійне, його просто відтворюють

Рішення Регламентного комітету не є самостійно прийнятим, воно пишеться поза межами комітету, а на засіданні його просто-на-просто відтворюють.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Віктор Чумак, народний депутат України (позафракційний).

Гість програми звернув увагу на те, яким є склад Регламентного комітету: із 11 його членів семеро – це народні обранці від БПП та «Народного фронту».

«Зараз вони знімають із себе відповідальність за прийняття непростих рішень і просто її перевалюють на Парубія і на всю Верховну Раду», – заявив гість програми.

Депутат заявив, що у нього окреме ставлення до Регламентного комітету, та нагадав, як із нього Регламентний комітет намагався припинити його повноваження через критику коаліції та Президента. Ще тоді нардеп говорив про дії на «замовлення».

«Чи є це зараз замовлення, чи хто там курує цим комітетом, але точно, що це не самостійно прийняте рішення, це рішення пишеться поза межами комітету, вони просто-на-просто його тупо відтворюють», – заявив гість програми.

Віктор Чумак погодився із заявою генпрокурора Юрія Луценка про те, що такими діями Регламентний комітет призводить до самогубства ВРУ, бо громадяни, коли дивляться на засідання комітету, судять про всю Раду.

«І депутати стають одним миром мазані, вони не можуть прийняти складних рішень, не бачать очевидних речей», – каже Віктор Чумак.

Гість програми додав, що закон про регламент виписаний абсолютно неправильно у частині діяльності регламентного комітету.

«Регламентний комітет не може на себе брати функцію аналізу досудового слідства і не може брати на себе функцію суду. Він не може оцінювати факти по суті – винен чи не винен», – каже Віктор Чумак.

Коментуючи питання щодо того, наскільки успішним є сьогоднішнє засідання Регламентного комітету для ГПУ, Юрій Гримчак, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, зауважив, що воно є «абсолютно успішним». Гість програми нагадав, як свого часу, коли він був народним обранцем, щодо нього було скеровано подання, і Регламентний комітет його розглянув із таким формулюванням: повернути генпрокурору подання.

«Це називається відмова регламентного комітету від зняття недоторканності. Все інше – від лукавого», – зазначив обранець та наголосив, що і нині Регламентний комітет у нічому не відмовив, а зробив те, що мав зробити, – передав це питання на розгляд ВРУ.

Нагадаємо, ГПУ просить ВРУ дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності і арешт народного депутата від "Народного фронту" Максима Полякова. Його підозрюють в хабарництві та зловживанні службовим становищем. Сьогодні Регламентний комітет ВРУ ухвалив рішення щодо подання про зняття недоторканності, комітет вважає його недостатньо обґрунтованим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:24 :41