live
Новини » Львів

У Львові будують висотку, яку торік Садовий заборонив

Мешканець вул. Пасічної у Львові Юрій Плютка ризикує бути “затиснутим” між двома новобудовами. Поруч із його одноповерховим будинком має розпочатися будівництво висотки. Хоча ще торік Андрій Садовий особисто запевнив, що забудовнику не нададуть містобудівних умов та обмежень.

«То вже почалося роки три тому, з тими забудовниками. І вони (забудовники – прим. ред.) постійно приходять та кажуть: ми будемо тут будувати, продавайте свій будинок», – пояснює журналістам програми «Остання Інстанція» Юрій Плютка.

Забудовник планує розпочати зведення висотки на ділянці по вул. Пасічній, 90а. Це - поруч однієї з найбільших зелених зон Львова – парку «Погулянка». Приватна хатина пана Плютки  уже загороджена парканом будівельного майданчика.

Ще торік на офіційному сайті Львівської міської ради опублікували позицію Андрія Садового щодо цієї забудови. Міський голова Львова застеріг від купівлі квартир на вул. Пасічній, 90а. Він зауважив, що квартири за цією адресою вже продають, а містобудівні умови та обмеження не отримали. «І не отримають», – пообіцяв міський голова Андрій Садовий»

Тоді замовником будівництва на Пасічній, 90а була компанія “МС Імперіал”. Вона подавала виконавчому комітету на затвердження умови та обмеження для приміщення з чотирма поверхами та цоколем. Тим часом людям уже продавали квартири, тільки не у чотириповерхівці, а у житловому комплексі бізнес-класу. В цьому ЖК під назвою «Діамант Хол» передбачалося одинадцять поверхів, 60 квартир та підземний паркінг.

Але фірмі «МС Імперіал» мерія документацію не погодила. «Ми не можемо впритул до особняка, без згоди того сусіда (Юрія Плютки – прим. ред.), розуміючи, що ці об’єкти між собою не поєднуються, дозволити і дати містобудівні умови та обмеження на 9-поверховий будинок (…) в даному випадку нас очікує скандал», – цитував головного архітектора Львова Юліана Чаплінського сайт міськради у 2016-му.

Але нині на сайті компанії “МС” далі рекламують житловий комплекс на вулиці Пасічній, 90а. Тільки об’єкт називається уже не «Діамант Хол», а «Медовий Сад». За телефоном, вказаним для клієнтів, нам пояснили, що квартири у майбутній новобудові активно розкуповують.

Тим часом голова громадської ради при ДАБІ Львівщини Роман Салабай запевняє, що таке будівництво за цією адресою проводити не можна.

“Там є малоповерхова забудова, до якої не дотримані ні побутові, ні протипожежні розриви. Про це все чітко відомо очільникам Львівської міської ради”, – запевнив голова громадської ради при ДАБІ Львівщини Роман Салабай.

Але мерія Львова цього року все ж затвердила для цієї забудови містобудівні умови та обмеження. Їх отримала фірма ТОВ «Будівельна компанія Бомонд». Її заснували у вересні 2016 року – через п’ять місяців після того, як мерія відмовила фірмі «МС Імперіал»

«Колишня фірма-забудовник вже відношення до об’єкту не має», – пояснили нам у ТОВ «Будівельна компанія Бомонд».

У компанії відмовилися від будь-яких коментарів щодо ситуації із земельною ділянкою, документацією та самим будівництвом. Утім, нам вдалося з’ясувати, що насправді між фірмами «МС  Імперіал»  та «Будівельна компанія Бомонд» є прямий зв’язок.

Згідно з державним реєстром, єдиним засновником ТОВ “МС Імперіал” є Ірина Бурило. Людина з таким же ім’ям та прізвищем і зареєстрована за тією ж адресою є кінцевим власником ТОВ “Будівельна компанія Бомонд”. Тобто за будівництвом на Пасічній, 90а стоїть та ж сама особа. Проте поспілкуватися з нею програмі «Остання Інстанція» не вдалося.

Коли ми звернулися до міського голови Андрія Садового, він обіцяв вивчити інформацію про будівництво і забезпечити нам коментарі відповідальних осіб.

“Я організую зустріч керівника департаменту містобудування, керівника юридичного управління і керівника ДАБІ міста Львова. Вони дадуть вам останню інформацію, яка є по даній компанії і по даній адресі», - запевнив він.

Втім, у домовлений час обіцяна міським головою зустріч не відбулася. Лише через декілька днів нам вдалося взяти коментар в головного архітектора Львова Юліана Чаплінського.  

«Рік тому, коли ми відмовили у видачі містобудівних умов та обмежень, ми керувалися тим, що зонінг Личаківського району (де розміщена вул. Пасічна – прим. ред.) – був не готовий. Тобто після того, коли він був ухвалений – відповідно, згідно чинного законодавства, згідно регламентів зонінгу, забудівельник зміг отримати містобудівні умови та обмеження», – пояснив теперішню ситуацію Юліан Чаплінський.

Однак рік тому коментарі пана Чаплінського, оприлюднені на сайті Львівської міськради, суттєво відрізнялася.

«Ми можемо тільки одне – порекомендувати забудовнику викупити цей будинок (одноповерхівку Юрія Плютки – прив. ред.) і змінити план зонування території, поки він ще не є затверджений», – казав тоді головний архітектор.

Сьогодні ж Юрій Плютка на допомогу з боку міста вже не сподівається.

“Що я можу зробити проти мафії?” - розводить він руками.

Loading...