середа, 5 липня, 2017, 17:06 Львів
Ризик кишкових інфекцій у Львові буде високий, поки регулярно не вивозитимуть сміття, – ЛМР

Ризик кишкових інфекцій залишається достатньо високим до того часу, поки не буде налагоджене регулярне, постійне вивезення сміття.

Про це заявив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб сьогодні під час засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, повідомляє прес-служба ЛМР.

За його словами, у 2017 році, порівняно з 2016 роком, кількість зареєстрованих кишкових інфекцій збільшилася, але порівняно з 2015 роком – залишається на тому ж рівні. Проте ризик поширення таких захворювань залишається дуже високим доти, доки не буде налагоджений процес регулярного і постійного вивезення відходів, адже температура повітря стабільно висока. Водночас мешканцям не слід забувати про прості методи профілактики інфекцій – добре мити руки і належно обробляти харчові продукти.

«У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, у 2017 році кількість зареєстрованих кишкових інфекцій збільшилася, але якщо подивитися за аналогічний період 2015 року, то зростання немає. Окрім того, у порівнянні з минулим роком кількість захворілих на сальмонельоз є вдвічі меншою і кількість захворілих на лептоспіроз теж є меншою – зареєстровано 1 випадок проти 4 минулого року.

Хоча якщо дивитися в розрізі місяців за перше півріччя 2017 року, то слід зазначити, що якраз зростання кількості випадків на кишкові інфекції відбувалося у березні, в травні – найбільше, і в червні – якраз в той період, коли в нас були проблеми з вивезенням сміття. Хоча прямих доказів виникнення кишкових інфекцій, пов’язаних зі сміттям, немає», – заявив Володимир Зуб.

За словами в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в м. Львові Андрія Диби, найбільш вразливими групами населення є діти, віком 1-4 роки, а також непрацюючі дорослі. «Встановлено, що захворюваність може бути пов’язана з недотриманням правил особистої гігієни батьками при догляді за дітьми, порушення правил приготування, зберігання і використання дитячих сумішей. Також ймовірним фактором є придбання молочних та м’ясних продуктів на стихійних ринках», – зазначив він.

Як додав начальник управління житлового господарства ЛМР Сергій Сало, в березні-квітні було проведено планову дератизацію, і крім цього проведено по місту одномоментні суцільні дератизації, а також по контейнерних майданчиках і контейнерах проводиться дератизація за кошти перевізників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 03:59:58