середа, 5 липня, 2017, 9:55 блоги Львів
Пенсіонери мають аргумент, чому не платити в маршрутках
Наталія Шутка
журналіст IA ZIK

Вже кілька днів, з 1 липня, на Львівщині діють зміни щодо перевезення пільговиків. Пенсіонери мають платити 50% вартості у приміських маршрутках, однак платять далеко не усі. Мають вагомий аргумент.

Днями стала свідком конфлікту у приміській маршрутці 140 «Львів-Городок». У Львові підсів чоловік близько 60 років і на прохання водія оплатити за проїзд категорично відмовився це робити. Наголосив: «Це не передбачено ніяким документом, ані законом, що я маю щось платити!». Далі відбувся діалог. Водій: «Ти не людина! Я тебе більше брати не буду!». Інший пасажир маршрутки: «Я плачу і ти повинен платити!». Чоловік відрізав: «Як ви дурні, то платіть! А я платити не буду!».

У цей же день зустріла знайому вчительку-пенсіонерку, якій також близько 60 років. Вона працює, викладає у музичній школі. Каже: «Не плачу у маршрутках і не збираюся!». Хвалиться: сьогодні поставила на місце водія, який вимагав у неї 50% вартості проїзду. «Чим це передбачено? Я йому кажу: покажіть документ! Тоді він замовкає…», – каже жінка.

А й справді, чим передбачено, що пенсіонери на Львівщині з 1 липня мають платити 50% у маршрутках? Мої пошуки на офіційному сайті Львівської ОДА не дали результату – жодного офіційного розпорядження чи іншого документу з цього приводу немає. Також не видно офіційних оголошень у маршрутках з посиланням на нормативні документи.

Переглянула повідомлення у ЗМІ щодо цих нововведень. На брифінгу у червні в.о. директора департаменту транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло пояснював: усе на рівні домовленостей обласної влади з перевізниками. І жодного офіційного документу! Дуже ймовірно, його на рівні Львівщини й бути не може. Право безоплатного проїду пенсіонерам передбачено постановою Кабміну. А хіба може обласна влада скасувати постанову Кабміну?

Звичайно, пільговиків у транспорті аж забагато і з цим потрібно щось вирішувати. І робити це на рівні законів та інших нормативних актів, а не якихось домовленостей-»міжсобойчиків». Бо люди, справді, не дурні.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 06:10 :50