середа, 5 липня, 2017, 11:20 Львів
Для вивезення ТПВ зі Львова задіяні всі перевізники і полігони на території області, – Зубко
Вивіз сміття у Львові. Фото: loda.gov.ua
Вивіз сміття у Львові. Фото: loda.gov.ua

На сьогодні 73% сміттєвих майданчиків Львова вже очищені.

Про це в ефірі «5 каналу» повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Львів’янам дійсно потрібно було допомогти, громада дуже європейська. Кількість сміття, яке було накопичене, а це 6,5 тонн на сміттєвих майданчиках, 463 по місту Львову. Причому сміття було нерівномірно по місту, Галицький і Личаківський район були очищені, а Шевченківський і Франківський були, навпаки, засмічені. Зараз практично 73% сміттєвих майданчиків очищено», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр додав, що Львів генерує сміття щоденно, тому термін вивезення продовжений. «Потрібно дати належне голові ЛОДА, який організував роботу із вивезення ТПВ: задіяні всі перевізники, всі полігони, які є на території області. Робота ведеться цілодобово. І сьогодні львів’яни можуть оцінити, як змінюється ситуація в кращу сторону саме в їхньому місті», – підкреслив він.

Зубко нагадав, що Львівська міська рада проголосувала за передачу функцій обласній владі щодо утилізації сміття. «Це перший такий випадок з 1998 року. Але питання не тільки у вивезенні сміття, питання – у створені полігону для будівництва нової генерації тепла і електроенергії за рахунок спалювання сміття. Земля є і в області, і в сусідніх містах, розташованих навколо Львова, і у самому місті. Це, наприклад, ТЕЦ-2 у місті Львові, яка має 120 га, що більш ніж достатньо для того, щоб розмістити сміттєспалювальний завод, який буде відповідати європейським нормам. І саме над цим проектом зараз працює обласна рада», – підкреслив він.

«Львову потрібно знайти шляхи, що стосуються укладання довгострокових договорів. Будь-якому інвестору потрібно чітко зрозуміти, як будуть повертатися інвестиції, або кошти, які будуть вкладені банком. А це можливо за рахунок укладення довгострокових договорів, коли сміття буде не тільки постачатися, а й оплачуватися для його утилізації. Тому наразі ведеться робота в двох напрямках. Перший – це підготовча робоча, другий – ЄІБ має львівський проект в своєму шорт-листі, і ми зараз очікуємо останнього steering committee, який би підтвердив участь цього проекту і інвестиції з ЄІБ», – наголосив Геннадій Зубко.

Ще одним шляхом вирішення сміттєвої проблеми у Львові віце-прем’єр-міністр вбачає у залученні інвестицій. Позитивним прикладом є Дніпропетровська і Миколаївська область, коли приходить інвестор, якому потрібні тільки довгострокові договори аби він міг побудувати генерацію саме тепла і електроенергії.

Читайте також: Зі Львова вивезли понад 5 тис. тонн сміття, залишається ще 6 тис. тонн, – дані ЛМР і ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 05:32:09