Новини » Політика 4 липня, 2017, 2:15
Смешко: Перший Майдан підготував підгрунтя для приходу Януковича

В Україні існує аморфна модель, яку за формою називаємо демократією, але це авторитарно-феодальна форма правління із повним нерозумінням, що народ рано чи пізно вибухне.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив Ігор Смешко, доктор технічних наук, професор.

«У нас є правове невігластво… 2005 рік, перша революція, як її називають. Хоча я завжди говорив: не кажіть про перший Майдан, що це революція. Революції не було, тому що революція – це насильницьке повалення діючого державного устрою. Ющенко прийшов, то він у ту систему просто посадив своїх людей, він з революційної доцільності знищив майже 40 тисяч аполітичних професіоналів, привів своїх популістів, розставив на місця, і після цього почалося знущання», – каже Ігор Смешко.

Гість програми наголосив, що до 2005 року система більше звертала увагу на точку зору Заходу, на точку зору всередині країни.

«Система залишилась та сама, але нові люди, які прийшли, були непрофесійні, непідготовлені, з низькою освітою. Вони почали знущатися над законами і Конституцією. Фактично, перший Майдан підготував підгрунтя для приходу Януковича, який, абсолютно не розумів, що Україна – це не Росія, тут диктатуру побудувати неможливо. І він… теж почав гвалтувати Конституцію», – заявив гість програми.

У країні, переконаний Ігор Смешко, відбувається лише погіршення.

«Перша хвиля, яка прийшла з Ющенком, друга – це, фактично, елементи тієї хвилі, яка тоді прийшла до влади. Вони зайняли владні посади. Система демократії – це три незалежні гілки влади. Де ви у нас бачите три незалежні гілки влади? Де ви бачите у нас у законодавстві кримінальну відповідальність за те, що виконавча гілка влади намагається керувати судовою і законодавчою? Втручається, за це не відповідаючи», – заявив гість програми.

Ігор Смешко додав, що і виконавча гілка влади грає з вогнем, та розповів про небезпеку відсутності контролю за керівниками СБУ, розвідувальних органів.

«Професіоналів хоч стримував устав, закони про військові злочини. Коли прийшли політично призначені, ви подивіться, як багато разів зраджували ці політично призначені керівники силових структур своїх колишніх політичних керманичів, які туди їх приводили. Але ж вони за цей час і весь професійний компонент знищували всередині. Тобто у нас аморфна модель, яку за формою називаємо демократією, але це авторитарно-феодальна форма правління із повним нерозумінням, що наш народ рано чи пізно вибухне», – наголосив Ігор Смешко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 10:16 :55