Новини » Політика 3 липня, 2017, 19:55
У ЄС мене часто запитують, чому Україна рік не має керівника зовнішньої розвідки, – Смешко

На міжнародних конференціях у ЄС колеги мене часто запитують, як сталося, що в Україні уже протягом року нема керівника служби зовнішньої розвідки.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 19:10 – 19:50) на телеканалі ZIK заявив генерал-полковник Ігор Смешко, екс-очільник СБУ,  політичний і державний діяч, екс-начальник Головного управління розвідки, коментуючи стан справ в спецслужбах України.

Пан Смешко відзначив, що з 2014 року не очолює комітет з питань розвідки і не має стосунку до спецслужб, а є тільки приватною особою. «Ця номінальна посада у мене втретє була всього лиш півтора місяці, але сам комітет так і не був створений. Сьогодні комітетом керує зовсім інша особа. Але я спостерігаю за тим, що коїться у спецслужбах і це мені болить», – зауважив гість програми.

Ігор Смешко вважає, що недофінансування – не головна проблема розвідки. «Хоча й воно є. Ми Нацгвардію краще фінансуємо, ніж компоненти зовнішньої розвідки», – зазначив екс-шеф СБУ і ГУР.

Гість програми наголосив, що для нього найскладніше питання полягає в тому, що професіонали у розвідці не є затребувані. «Справа у політичних силах, які приходять до влади. 2005 рік – Турчинов стає головою СБУ, а Маломуж очолює службу зовнішньої розвідки. Маломуж – це чиста «п’ята лінія». Його життя до 1991 року – це кабінет державної безпеки, тобто боротьба з українським буржуазним націоналізмом. Він працював у Держкомрелігії, за кордоном жодного дня не був, у зовнішній розвідці ніколи не служив, але отримав від політичної сили мандат на керівництво СЗР. Чи пан Турчинов – не офіцер, базової освіти навіть не має, не має юридичної освіти. І при цьому очолює правоохоронний орган», – обурився Смешко.

Відтак, на переконання екс-керівника ГУР та СБУ, виникає запитання – кому будуть віддані керівники українських спецслужб? «Політичній силі, яка їх призначила. І вони починають вибудовувати вертикаль цієї політсили. Якщо отримують інформацію про корупцію у цій політичній силі – куди вони про це будуть доповідати? От якраз через політизацію з 2005 року в Україні відбулася страшна депрофесіоналізація, профанація і політизація силових структур», – відзначив пан Смешко.

Як приклад гість програми навів США і президента Трампа. «Він ніколи не був на державній службі, прийшов на посаду президента і підтягує до себе своїх людей. Але подивіться, як професійна система скеровує його на процедуру, спадкоємність, захист національних інтересів, Ми в Україні усе це зруйнували 2005 року», – сказав пан Смешко.

Дивіться повний випуск програми «HARD з Влащенко»: Ігор Смешко

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 01:43 :49