Новини » Економіка

У ДФС врахують досвід з вірусом і скасують штраф за неподання декларацій, але не цього разу

Фото: ZIK/EPA/ROB ENGELAAR

У ДФС розуміють, якщо подання податкових накладних відбулося несвоєчасного через вірус, то провини платника у цьому немає. Але, на жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає норми, які б позбавляли звільнення платника від відповідальності у такому разі. Лише зараз в уряді розроблять проект змін до Податкового кодексу, який дозволяв би звільнення платників від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

«Вірус негативно повпливав на можливість компанії виконувати свої обов’язки як платників податків. Найбільш болісною та масовою виявилась проблема реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня», – зазначають у Мінфіні.

Але, не дивлячись на визнання того, що проблеми з поданням податкових накладних сталися з причини блокування роботи вірусом, від відповідальності за це підприємців звільняти не будуть:

«За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачені штрафні санкції. Ми розуміємо, що у випадку якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника у цьому немає. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає норми, які б позбавляли звільнення платника від відповідальності у такому випадку».

Урядовці заспокоюють лише тим, що цей сумний досвід врахують та розроблять пропозиції змін до законодавства, які дозволять уникнути покарання для підприємців у майбутньому:

«Ми працюємо над проектом змін до Податкового кодексу, який дозволяв би звільнення платників від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що були видані у відповідний період».

Loading...