Новини » Події 30 червня, 2017, 18:41
Поліції відомо про блокування вірусом Petya понад 2100 мереж
Фото: ZIK/EPA/ROB ENGELAAR
Фото: ZIK/EPA/ROB ENGELAAR

До Національної поліції України надійшло вже 2108 повідомлень про інфікування комп’ютерних мереж вірусом-шифрувальником.

Про це повідомляє Департамент комунікації Нацполіції України

За останню добу таких повідомлень надійшло близько 600. За словами спеціалістів з кіберполіції, на третій день фіксації таких повідомлень, організації звертались до поліції лише з метою консультації та документування уражених вірусом комп’ютерів.

Загалом, на даний час, з приводу блокування роботи комп’ютерної техніки за допомогою вірусу-шифрувальника до поліції офіційно подано 420 заяв. З них – 309 звернень від приватного сектору країни та 111 – від державних організацій.

За результатами отриманих звернень, у 66 випадках поліція розпочала кримінальні провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

Крім того, 354 такі факти внесені до журналу єдиного обліку про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Вирішується питання щодо їх правової кваліфікації.

У поліції нагадують, що 27 червня, до них звернувся ряд державних та приватних організацій з повідомленнями про несанкціоноване втручання в роботу їх комп’ютерних мереж шляхом розповсюдження шкідливого програмного забезпечення. Станом на 29 червня до поліції з даного приводу надійшло більше ніж 1,5 тисяч повідомлень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 07:56 :39