Новини » Політика 30 червня, 2017, 16:20
Більшість нардепів прийшли у ВР по депутатську недоторканність, – Гладких

Будь-яка людина, яка перетиналася з правоохоронними органами, не має великого бажання повторити цей досвід, навіть, якщо вона є народним депутатом України. Тому недоторканність для більшості можновладців є вагомим аргументом, щоб прийти у Верховну Раду.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав політолог Валентин Гладких.

В Україні Конституцією передбачена презумпція невинуватості. І не людина мусить доводити, що вони невинна, а слідчі органи у судовому порядку повинні їй це довести. Для цього необхідно мати відповідну доказову базу. І будь-яка особа, яка перетиналася з правоохоронними органами, не має великого бажання повторити цей досвід. Навіть, якщо вона є народним депутатом України.

«Безумовно, що депутатська недоторканність – це реально дуже «смачна» тема. І є чи не найвагомішим  мотивом, щоб потрапити у Верховну Раду України. Значна частина людей, яка обирається у ВР, ніколи там не з’являється, бо їм цілком достатньо цього імунітету. Тому зрозуміло, що позбутися захисту для нардепів є великим психологічним стресом. Тим більше в Україні, якщо вони звикли себе поводити, як привілейований клан. Їхня поведінка є абсолютно цинічною і притаманна вже і новому поколінню можновладців. Вони дуже швидко цього «нахапалися», – прокоментував Гладких.

Тому депутати не у захопленні від того, щоб знімати із себе депутатську недоторканність. Адже кримінальне судочинство може використовуватись для політичних розправ.

«Сам факт, що може виникнути  загроза використовувати кримінальне судочинство для політичних розправ, означає, що повинен бути інститут обмеження депутатського імунітету, який існує у більшості цивілізованих країн. Можна спілкуватися і сперечатися про його крайнощі, але ж і не потрібно виходити за межі здорового глузду. Бо коли людина говорить, що це політична розправа, то мені цікаво, за які такі політичні погляди хочуть розібратись із паном Розенблатом чи Поляковим? Адже їхня політична позиція  взагалі є незрозумілою», – розповів Гладких.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 08:04 :37