Новини » Світ 29 червня, 2017, 16:33
Найбільший банк єврозони звинуватили у співучасті в геноциді в Руанді
Банк BNP Paribas. Фото: Bits.media
Банк BNP Paribas. Фото: Bits.media

Три французькі правозахисні асоціації подали позов щодо французького банку BNP Paribas за «співучасть у геноциді, військових злочинах і злочинах проти людства» у справі про розслідування геноциду в Руанді 1994 року.

Про це в четвер, 29 червня, повідомила газета Le Monde, пише RFI.

Із спільною позовною заявою виступили Асоціація по боротьбі з корупцією Sherpa, «Колектив цивільних сторін для Руанди», а також неурядова організація Ibuka France. Вони звинувачують BNP Paribas у «фінансуванні покупки 80 тонн озброєнь, що використовувалися для вчинення геноциду».

Громадські асоціації, що займаються розслідуванням громадянської війни в Руанді, з’ясували, що в червні 1994 року банк двічі здійснював грошові перекази між Національним банком Руанди і швейцарським банком UBP. Гроші переводилися на рахунок Вільєма Тертіуса Елерса, південно-африканського торговця зброєю.

Перекази були зроблені через місяць після того, як ООН оголосила ембарго на постачання озброєнь до Руанди. Обсяг грошових переказів склав 1,3 мільйона доларів.

«У банку не могло бути сумнівів щодо злочинних намірів влади країни, для яких був схвалений переказ [грошових коштів]», – йдеться в позовній заяві.

«Ми зі ЗМІ дізналися про подачу позову. На даний момент ми не володіємо достатньою інформацією для коментарів», – відповіли агентству AFP у прес-службі найбільшого банку єврозони.

Тривала з 1990 року громадянська війна в Руанді привела до масового вбивства представників одного з корінних народів країни, тутсі, з боку іншого народу – хуту. Жертвами цих подій, які пізніше кваліфікують як геноцид, стали, за різними оцінками, від 500 тисяч до одного мільйона чоловік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:22 :47