Новини » Світ 28 червня, 2017, 11:16
Вірус Petya вразив комп’ютери урядових структур держав Європи, Азії та США

Вірус-вимагач Petya продовжує ширитися світом подібно до вірусу-шифрувальника WannaCry.

Як повідомляє «Громадське» з посиланням на Bloomberg, Petya вразив комп’ютери підприємств, портових операторів та урядових структур Європи, США та Азії.

Міністерство транспорту Індії повідомило, що внаслідок кібератаки стався збій системи управління вантажопотоком найбільшого в Індії контейнерного порту ім. Джавахарлала Неру, оператором якого є A.P. Moller-Maersk. Система не розпізнає приналежність вантажів. Термінали в порту Нью-Йорка і Нью-Джерсі були також зачинені, йдеться в повідомленні компанії.

Є ознаки, що вірус починає поширюватися в Китаї, але масштабних збоїв виявлено не було, повідомляють в Qihoo 360 Technology Co.

Експерти вірусної лабораторії ESET у вівторок заявили, що поширення шкідливої ​​програми-здирника Petya почалося з України, яка і постраждала від кібератаки найбільше.

До десятки країн, які найбільше постраждали від атаки, увійшли також Італія, Ізраїль, Сербія, Угорщина, Румунія, Польща, Аргентина, Чехія і Німеччина. Росія опинилася на 14-му місці.

Як повідомлялося, у Росії масштабної хакерської атаки зазнали сервери «Роснефти» (MOEX: ROSN) і «Башнефть» (MOEX: BANE), металургійна компанія Evraz і цілий ряд менших компаній.

Про кібератаку повідомили і закордонні компанії, зокрема, британська рекламна група WPP, іспанське представництво однієї з найбільших у світі юридичних компаній DLA Piper та харчовий гігант Mondelez, французький виробник будівельних матеріалів Cie. de Saint-Gobain, фармакологічна компанія Merck & Co. в США, повідомляє «Інтерфакс».

У Білорусі також постраждали деякі підприємства. Портал tut.by пише, що серед них група компаній «АЛЮТЕХ. «Єврорадіо» повідомляє, що схожі проблеми виникли і на «Белшина», а на могильовському заводі «Кроноспан» відключилися всі комп’ютери, які керують виробництвом.

Повідомляється, що за оцінками «Лабораторії Касперського», «заразилися» не менше 2 тисяч користувачів.

Виконавчий директор Європолу Роб Вейнрайт заявив, що агентство терміново розглядає всі повідомлення про нову кібератаку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 19:12 :54