live
Новини » Політика

Суддя несе особисту відповідальність за ухвалені рішення, – Зелінська

Працівники Феміди в Україні докладають максимум зусиль, аби відновити довіру громадян. Жодні зовнішні чинники не можуть впливати на винесення вироків.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявила суддя Солом’янського районного суду Києва Марія Зелінська.

Дуже багато поправок до Конституції було внесено на початку червня 2016 року. Зокрема, практично уся частина, що до правосуддя, зазнала змін.

«На сьогодні судова система працює, а самі судді докладають максимум зусиль, аби відновити довіру громадян та забезпечити суддівський корпус тою незалежністю, яку мають колеги у всіх розвинених країнах», – розповіла Зелінська.

Разом з тим, вона запевнила: ухвалюючи рішення, суддя, безумовно, користується нормами, прописаними у Конституції. На нього не впливають зовнішні фактори.

«Існує маса законів, які говорять про те, що суддя ухвалює вирок на основі внутрішніх переконань, оцінюючи документи і докази. Управляти ним неможливо. Хоча й, на жаль, зараз ми частко стикаємось із супротивом громадян, які незадоволені діями суддів. Вони пікетують у залах, приходять народні депутати і таким чином намагаються давити на суд», – зазначила Зелінська і додала: це неможливо, адже суддя несе індивідуальну відповідальність за ухвалені ним рішення.

Та слова судді у студії сприйняли із недовірою.

«Це мрія!», – заявив екс-міністр юстиції України Олександр Лавринович.

«Це правда! –переконувала Зелінська. – Для мене кримінальна справа в судді першої інстанції – це доля людини. Тож позбавлення свободи стає дуже виваженим рішенням. Повірте, кожен суддя ночами виношує вирок, зважує на шальках правосуддя долю людини і термін покарання. Жодні сторонні фактори не можуть на це вплинути».

Loading...