понеділок, 26 червня, 2017, 14:02 Події
ЖК, на території якого напали на журналістів ZIKу, зводять без жодних дозволів

Житловий комплекс на Мічуріна, 44, що у елітному районі столиці, зводять без дозвільних документів та всупереч протизсувним вимогам. Протистояти незаконному зведенню не змогла ані районна адміністрація, ані прокуратура, ані навіть мораторій Верховної Ради. Коли ж історією зацікавились журналісти, невідомі чоловіки напали на знімальну групу.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Увагу проекту «Житлоблуд» привернула забудова на вулиці Мічуріна, 44. У цьому ЖК планується звести семиповерховий будинок комфорт-класу і для цього уже навіть збудували три поверхи. Проте на сайті новобудови – жодної інформації про об‘єкт, а замість менеджерів продажу потенційних інвесторів зустрічають активісти з пікетом, поліцією та представниками прокуратури.

Люди виступають проти будівництва на схилі уже три роки, адже бояться, що воно ведеться із порушеннями. Мовляв, жодних документів у забудовника немає, а сусідні будинки вкрились тріщинами. У свою чергу головний гідрогеолог міста Василь Боковий зазначає: ділянка на Мічуріна, 44 належить до небезпечної зони, тож під час зведення ЖК слід дотримуватись усіх вимог процесуального режиму. А перед тим, як розпочати роботи у таких районах, кожен забудовник повинен узгоджувати проект із Управлінням протизсувних робіт. Однак, за словами пана Бокового, забудовник ЖК на Мічуріна, 44 проігнорував цю вимогу.

«Із нами цього не погоджували. У 2014 році ми видавали припис, що там можна будувати, не порушуючи вимоги процесуального режиму. Але те, що із нами не погоджували проектної документації, ми вже розглядаємо, як порушення вимог процесуального режиму», – зазначає Василь Боковий.

До того ж, згідно інформації на сайті містобудівного кадастру Києва, на Мічуріна, 44 взагалі не йде жодного будівництва. І це, попри те, що перші три поверхи уже зведено.

«Там дуже поганий забудовник. Документи на будівництво відсутні. До того ж, це охоронна археологічна зона та ще й ландшафтна пам‘ятка. У мене немає слів, щоб охарактеризувати цього забудовника. Людина захопила сусідню земельну ділянку, знесла будинок вчительки-пенсіонерки і викинула жінку на вулицю», – обурюється архітектор Анатолій Фролов.

Адже ще у 80-х роках на Мічурина, 44 стояв лише спалений будинок. Згодом, наприкінці 90-х цю ділянку виділили двом жінкам, які побудували там собі будинки. Однак у 2014 році без відома господинь їхню ділянку прибрали до рук уже нові власники, оперуючи оформленими ще у 70-х роках документами на спалений будинок.

«Власники того згорілого будинку ще тоді, у 1979 році, отримали квартиру на Оболоні, на основі акту, що будинок не підлягає відновленню. Але документи на нього у них залишились, та ще й зареєстровані у БДІ. Ці люди видали дім бабусі за свій. Тобто, тут відбулась підробка техпаспорту, яка допомогла їм продати чужий будинок, як свій. Тоді у нас і почались конфлікти – вони без жодного дозволу почали викопувати котлован, знесли бабусин дім і розпочали активне будівництво», – розповів активіст Олександр.

Та до всього будинок планують побудувати за 100 метрів від розарію Ботанічного саду. А ще у 2009 році Верховна Рада наклала мораторій на виділення земельних ділянок під будівництво на відстані не менше 200 метрів від саду. Тож, зрозуміло, група тутешніх активістів відправилась у ДАБІ. Там повідомили, що жодних дозволів на таку забудову не видавали і 30 травня цього року на земельну ділянку за адресою Мічуріна, 44 був накладений арешт із забороною її використання.

«У нас є рішення суддів на зупинення будівництва та на арешт усієї техніки. І спільно із міським департаментом благоустрою працюємо у напрямку демонтажу цього об‘єкту. Адже тут аж три земельні ділянки і усі вони захоплені самовільно», – повідомив голова Печерської РДА Сергій Мартинчук.

У свою чергу, юрист Роман Гавриленко, який представляє інтереси знахабнілого «землекористувача», повідомив, що ділянкою розпоряджається такий собі Антон Якуш.

«Я знаю, що подавалась декларація і на момент будівництва вона була уже зареєстрованою. Кажуть, нібито, рішення про реєстрацію було скасованим», – повідомив Гавриленко, однак жодних доказів існування цієї декларації надати не зміг. Мовляв, цим питанням не займався, тож і документів не підготував. Та разом із тим Гавриленко запевнив: на Мічуріна, 44 зводять індивідуальний житловий будинок, а не житловий комплекс.

У активах вказаного юристом Антона Якушева дві фірми – ТОВ «СТРОЙУКР» та ТОВ «ТРАСТ ГРУП ЛТД», одна із яких якраз і займається зведенням будинків. Однак виявилось, що за адресами реєстрацій, таких підприємств немає. Та коли знімальна група уже збиралась покидати вулицю Мічуріна, невідомі чоловіки спортивної статури просто накинулись на журналістів. Вони намагались розбити камери та блокували виїзд знімальної групи. Ведуча проекту Анна Закутська викликала поліцію і написала заяву у правоохоронні органи.

А тим часом, не зважаючи на відсутність усіх документів, арешт земельної ділянки та вимогу київської прокуратури повернути її територіальній громаді міста,  на Мічуріна, 44 продовжується незаконне будівництво. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:49:02