live
Новини » Львів

Віче «Самопомочі» у Львові – відкритий маніфест сепаратизму?

Віче «Самопомочі», яке відбулося у Львові в неділю, 25 червня, – це відкритий маніфест сепаратизму.

У промовах Садового і Березюка є усі ознаки ідеології сепаратизму. А саме: маніпулятивне обґрунтування особливості та грандіозності Львова, маніпулятивне знецінення та дискредитація державної влади та заявка про опір та захист («маємо себе захистити»).

Такого кшталту смисли та образи лунали на мітингах у Донецьку та Луганську в 2014-му. Щоб не бути голослівною, я розписала частину промов на цьому віче. Це суцільні маніпуляції: перебільшення, перекручування та просто брехня. Ну, і приправлене драматичним пафосом.

Андрій Садовий: «Ми є мирне українське місто, яке впродовж багатьох років показує приклад для нашої держави». (Який приклад? Розважатися цілорічно на не важливо чиї гроші? Налагодити так систему дозволів для підприємців, щоб мимо каси навіть мишка не прошмигнула?... У частині позитивних прикладів: участь простих людей у війні, волонтерство, Майдан – Львів такий самий, як і інші міста країни. Не кращий і не гірший).

«Ми очікували братську допомогу від тих людей, які працюють у державних органах. На превеликий жаль, ми її не отримали». (Яку ще братську допомогу? Ми в умовах ринкової економіки. За все треба платити згідно з прозорими угодами. Як це не отримали? Сміття ж почали вивозити. Запропоновано ту допомогу, яка є прийнятною для «людей, які працюють в державних органах». Чи вони мають йти на якісь пожертви заради Садового, який 10 років не вирішував проблеми вивозу сміття?)

«Як би мої друзі... не лягли на граніт, як в 90-х наші львівські студенти лягали на граніт за Незалежність...» (да шо ви нє гаварітє? То це втрутився уряд, бо Березюк голодував:-) А паралель із революцією на граніті, мабуть, розрахована на електорат Садового певної вікової категорії – старшої тобто. Цей образ – студенти 90-х на граніті – викликає у частини львів’ян щемливе зворушення).

Олег Березюк«Я ніщо, я ніщо порівняно з тими хлопцями, які стоять ось тут серед людей, що два роки відсиділи в заячих норах, захищаючи нашу країну. В берцях, які їм купили волонтери. (Прекрасне маніпулятивне самоприниження і приниження воїнів – бо які ще «заячі нори»??? А заяча нора – це сильний образ! Пригадуємо собі Люїса Керрола і його «Алісу в країні чудес». Заяча нора – це Задзеркалля. Неіснуюча паралельна реальність. Війна – це паралельна реальність. А її не існує. Вояки ховалися в неіснуючій реальності. У берцях, які купила не держава, а волонтери... тут знецінення держави).

«Людина і її здоров’я є найважливішими. Якщо держава так не думає, тоді це держава не демократична, а деспотична». (О, так! Тут просто чудернацька і груба маніпуляція. Навіть нема що розмусолювати).

«У 20-х роках галичани казали «наша сила в нас самих, світ належить до сильних» (пошук в історії підґрунтя для сепаратизму і декларація окремішності та волі до протистояння)

«Ми збережемо нашу країну тоді, коли буде Львів сильним, бо Львів – це сила традицій. Хто як не Львів береже традиції? Сила людей у вірі в Бога, хто як не Львів показує, як він це робить зі щирою душею. Сила людей в державі. Хто як не Львів першим кидається на порятунок цієї держави». (Свідома переоцінка значення Львова, його ограндіознення і ментальний шантаж. Наче в решті містах віра слабша чи традиції слабші? Маячня якась, але такі зерна добре зароджуються і сходять у слабких мізках).

«Споконвічному ворогу Російській імперії цього успіху не треба, тому цей успіх засипається сміттям. Для того щоб знищити Україну. Сміття – це як куля, це куля, яка вбиває Україну. (Отут серйозна заявка: ототожнення державної влади з зовнішнім ворогом РФ. Львів’яни проти зовнішнього ворога, а отже і проти державної влади. Сміття – це куля. Ну, ок. Але тоді це самостріл. Бо то куля «хенд-мейд» Садового).

«Якщо ми не захистимо себе, то нас ніхто не захистить». (Тут закодоване рішення. Бунт проти державної влади. Не ясно, в якому форматі. Але то й не важливо. Бо задекларована стратегія – будемо захищатися).

«Вони садистично знущаються над нами, щоб показати Україні, що ми з вами нічого не варті. Ніхто нас не захистить, як не ми самі себе...» (Садистично – просто фашизм якийсь. Тут робота над образом ворога).

«Окремо пластик, окремо папір – це мій вклад у розблокування Львова». (Сюр сюристий. Наче проблема Львова досі була в тому, що ми не сортуємо сміття!? А взагалі це, думаю, теза-прикриття. Мало ж на віче прозвучати хоч щось земне).

«Треба змінити свій стереотип... бо від Львова залежить все майбутнє... впаде львівська управлінська система – впаде місцеве самоврядування в Україні. Чому? Бо вони підійдуть до кожного мера, який буде дбати про своїх громадян, і скажуть: хочеш так, як Садовому, то зробимо тобі, не хочеш – лягай. Львів ніколи не лягав і лягати не буде». (Шантаж і залякування решти міст. Закодоване обґрунтування виокремлення: переслідування хорошого мера – бунт та опір – активний захист).


Взагалі то після цього віче СБУ мала б, як мінімум, навідатися до кожного з тих, хто виступав, бо вони висловлювали завуальовані заклики до повалення державної влади.

І ще – маніпуляція відбулася навіть у частині визначення чисельності віче. Мерія подала, що було до 5 тисяч. Але за інформацією керівника ГУНП у Львівській області В.Середи, у цій акції взяло участь близько 500 людей.Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...