Новини » Політика 26 червня, 2017, 22:50
Маломуж: Розширення місії ОБСЄ на Донбасі не покращить ситуацію

Сам механізм ОБСЄ позитивний, але він не вирішує проблеми в межах Мінського формату. Якщо ж Україна навіть розширить кількість учасників місії, то це нічого не змінить.

Таку думку висловив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«У Нормандському форматі потрібно було залучати представників країн-учасників, зокрема міністрів закордонних справ і оборони, а також керівників спецслужб. Ці люди мали б мандати від своїх урядів з правом вирішувати проблеми, що дозволило б створити робочі групи по Мінським угодам. Натомість зараз Мінський формат передбачає роботу контактних груп, які не наділені відповідними повноваженнями, а спроможні тільки фіксувати те, що відбувається на лінії розмежування», – пояснює Микола Маломуж.

Відтак, констатує експерт, помилковість Мінського формату була закладена ще на початковому етапі створення майданчику для перемовин.

До того ж, дипломат Володимир Огризко зазначає, що існуючий Мінський формат уже давно виконав свою функцію.

«Скільки б ми не збільшували кількість місії ОБСЄ, якщо вона не матиме доступу до російсько-українського кордону, то це все буде фіксація чергових порушень і не більше. Відтак, необхідно шукати нові інструменти, і якщо ми змусимо Путіна прийняти ці інструменти, то для України є шанси на зміни», – підсумував Огризко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 18:48 :16