Новини » Суспільство 25 червня, 2017, 23:53
Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг
Фото: gogetnews.info
Фото: gogetnews.info

За допомогою супутника фахівцям NASA вдалося практично «в прямому ефірі» побачити, як від Антарктиди відколовся айсберг площею трохи менше 30 квадратних кілометрів.

Про це повідомляє УНН з посиланням прес-службу NASA.

Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг

Кадри, зняті з супутника NASA Landsat 8 показали, що від льодовика Пайн-Айленд, розташованого в Антарктиді відкололася величезна крижина, площею близько 30 квадратних кілометрів.

Область льодовика Пайн-Айленд – це один з двох потоків для спуску антарктичного льоду з материка в океан. Лід тут проходить зі швидкістю в кілька кілометрів в рік. Спускаючись в океан, він регулярно відколюється, утворюючи айсберги різного розміру. Через цей потік проходить чверть усього льоду, що йде з Антарктиди в Південний океан.

Деякі вчені побоюються, що останнім часом посилене утворення айсбергів може викликати ланцюгову реакцію і призвести до того, що величезна кількість льоду потрапить в води Світового океану і значно підвищить їх рівень.

Нещодавно Антарктичне управління Великобританії показало відео, на якому безпілотному літальному апарату вдалося зняти гігантську тріщину, що утворилася в крижаному покриві Антарктиди. Довжина тріщини становить близько 40 кілометрів, а її поширення призвело до тимчасового закриття національної станції Halley VI.

Нагадаємо, завдяки потеплінню мох в Антарктиді розмножується в 4-5 разів швидше, ніж півстоліття тому. Рослинність навряд чи покриє Антарктиду цілком, але материк стане істотно зеленішим в майбутньому.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:17 :58