Новини » Регіони 23 червня, 2017, 17:57
ЮНЕСКО має намір взяти під охорону печеру на Тернопільщині

Влада Тернопільщини пропонує включити місцеву печеру Вертеба до попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі Тернопільської ОДА, з метою внесення у заявку працює робоча група, яка проводить наукові консультації та вивчення об’єктів трипільської цивілізації.

«Унікальність печери Вертеба полягає в тому, що у ній містяться три верстви енеолітичної культури Кукутень-Трипілля. Території ж поширення цієї спільноті охоплюють частину сучасних Румунії, Молдови та України», – повідомляють в ОДА.

Голова обласної адміністрації Степан Барна відзначив, що передбачено комплекс заходів щодо популяризації печери Вертеба, а також інших пам’яток культурної спадщини.

«Маємо у планах відновити фестиваль «Трипільське коло». При цьому хочемо зробити до печери дорогу. Надалі готові брати участь у всіх проектах, які можуть бути потенційно пов’язані з популяризацією печери та трипільської культури», – зазначив Барна.

Карстова печера Вертеба розташована в Борщівському районі в селі Більче-Золоте. У зв’язку із великою кількістю археологічних знахідок у 2004 році в ній створили перший в Україні підземний музей трипільської культури.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 14:14 :56