live
Новини » Економіка 306

Мешканці новобудов встановлюватимуть будинкові лічильники власним коштом

Верховна Рада зобов’язала мешканців новобудов, які не під’єднанні до інженерних мереж, встановлювати будинкові лічильники на тепло, воду за власні кошти.

Парламентарі у другому читанні підтримали 238 голосами відповідний законопроект, передає УНН.

Законопроект визначає, що співвласники новобудови або самі купують лічильники, або це робить оператор зовнішніх мереж. В останньому випадку мешканці будинку сплачують оператору за встановлення лічильників.

При цьому визначається, що розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін.

При нарахуванні внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку застосовується законодавство про соціальні нормативи користування комунальними послугами.

Крім цього, згідно з законом, якщо виникає різниця між показаннями вузла комерційного обліку та обсягом гарячої, питної води, визначеним як сума показань вузлів розподільного обліку, така різниця розподіляється відповідно до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Водночас закон передбачає, що у багатоквартирних будинках, в яких на момент набуття чинності цим законом не були встановлені лічильники і які були приєднані до інженерних мереж, лічильники зобов’язаний встановити відповідний водоканал чи енергомонополіст.

Loading...
Loading...
Loading...