Новини » Львів

Гроші для своїх: Чому Альфа-банк підтримує проекти доньки Путіна та мера Львова

Михайло Фрідман та Андрій Садовий. Фото: УП

Напередодні скандального «Альфаджаз фестивалю» вкотре гостро постало питання співвідношення між доцільністю, вигодою та стратегічними національними інтересами співпраці з банком російського олігарха, близького соратника Путіна Михайла Фрідмана. Проблема зводиться до того, на скільки співпраця з «Альфа-банком» є необхідним тимчасовим явищем, а на скільки торгівлею і танцями на крові. А якщо конкретніша, чи аж такою важливою є фінустанова Фрідмана для банківської системи України та культурного обличчя Львова? А якщо бути ще ґрунтовнішим, то чи зможе Україна обійтися без «Альфа-банку», а Львів без «Альфа джазу»? Відповіді на обидва питання є логічними, підтвердженими фактами та громадською думкою.

Щодо співпраці зі структурами Фрідмана, то тут все неоднозначно, але більш-менш зрозуміло. «Альфа-груп» – це міжнародна фінансова інституція, яка має активи у багатьох країнах світу. На перший погляд дивним є той факт, що держава не розірвала співпраці з банком найближчого друга Путіна тоді? коли закривала свій ринок для інших російських банків. Але пояснення, яке надійшло у відповідь на запити ІА ZIK дуже просте.

<nbsp;>
;>
<nbsp;>
;>
<nbsp;>
;>

Виявляється, в Україні введено санкції лише щодо банків з державним російським капіталом. Все було б щонайменше прийнятним, якби не той факт, що Нацбанк повідомляє, що ініціювати таке питання мало б РНБО, а Раднацбез – що головний банківський регулятор.

Та не виключено, що це насправді тимчасові необхідні явища, оскільки ми вже неодноразово бачили, як довго і у повній конспірації розробляються системні державні рішення і як швидко вони виносяться указом того ж РНБО або Президента. Як приклад можна навести закриття російських банків чи великих соцмереж.

Щодо того наскільки важко вберегти економіку України від експансії путінських структур та наскільки вхід в Україну для них важливий, можна пересвідчитись на аналізі обставин нещодавньої купівлі-продажу «Укрсоцбанку». Українські державні органи, виглядає, були взагалі відсторонені від цієї оборудки. «Альфа-груп» купило український банк в італійського Юнікредітбанку взамін на власні акції. Чи багато ще знайдеться прикладів, коли російський міжнародний фінансовий гігант поступається часткою своїх акцій – мабуть, у дуже важливих для нього обставинах і, мабуть, купівля українського банку – саме такий випадок. Чи не розглядається власність українського банку, як «запасний аеропорт» у разі видворення з України. Тобто всі розуміють, що це питання часу.

Однозначно, не менш важливим для команди Путіна є присутність в культурному просторі України, потужна структура у Західній Україні та вплив на одного з ключових місцевих політиків. Все це нібито джаз, а насправді…

Так організатори фесту заявили, що наступного року відбудеться ребрендінг, а російський банк перестане бути ключовим спонсором. Та не це найважливіше – важливе інше. Впродовж усіх років війни Андрій Садовий крутить шури-мури з ключовим фінансистом з оточення Путіна, а багато відомих українських політиків у них на підтанцівці. Нібито, Фрідман це погано, Садовий і «Самопоміч» теж, але ж джаз!

Так що ж спонукає Андрія Івановича, незважаючи на шквал критики та різко негативну позицію громадських активістів Львова, вперто відстоювати право друга Путіна «крутити музику» у Львові?

Є доволі багато різних матеріалів та конспірологічних теорій щодо давніших і сучасніших російських зв’язків Садового. Не будемо у них заглиблюватись. Лише проілюструємо рівень близькості Фрідмана та Путіна і те, які важливі та рідні для російського президента проекти він курує і фінансує.

Нещодавно російські журналісти, досліджуючи життя доньки Путіна, виявили, що спеціально для її реалізації, як медика, «Альфа-груп» фінансує благодійний проект «Альфа-Ендо».

Чи слід пояснювати те, на чиє замовлення та під чий сценарій фінансується «Альфа джаз фестиваль»?

Нагадаємо, сьогодні біля Ратуші активісти показали "російську душу" Садового.

Loading...