Новини » Політика 22 червня, 2017, 18:02
Віталій Касько: Дуже хотілося б, щоб усі народні депутати жили без недоторканності

Процедура отримання дозволу на зняття депутатської недоторканності – це доволі формальна стадія у кримінальному провадженні щодо окремої категорії осіб, у цьому випадку щодо народних депутатів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Віталій Касько, заступник генерального прокурора України (2014-2016 рр.).

«Треба враховувати, що ця процедура – отримання дозволу на зняття депутатської недоторканності – це одна і така доволі формальна стадія у кримінальному провадженні щодо окремої категорії осіб, у цьому випадку щодо народних депутатів. Комітети ВРУ не вирішують питання про винність чи невинуватість особи, вони не вирішують питання про належність, достатність і допустимість доказів. Вони приймають доволі формальне рішення. Тому, мені здається, що говорити про те, чим зараз закінчаться ці кримінальні провадження, дуже і дуже рано», – зазначив Віталій Касько.

Гість програми нагадав, що у 2014-2015 роках усі були свідками звернень щодо подань на зняття депутатської недоторканності, які нічим не закінчилися.

Тож Віталій Касько закликав дати юридичним процедурам попрацювати, щоб побачити, що саме пред’являють, і якими доказами це підтверджують.

«Дуже би хотілося, щоб усі народні депутати жили без депутатської недоторканності, загальної недоторканності за вчинення будь-яких діянь, тому що навіть більшість тих депутатів із коаліції, які балотувалися, вони свої програми будували на тому, що знімуть депутатську недоторканність. І потрапили у парламент завдяки таким гаслам. На сьогоднішній момент така недоторканність існує, вона не зведена хоча б до функціональної недоторканності, яка пов’язана саме із депутатською діяльністю, а залишається загальною. Тому, я думаю, що це ще одна проблема», – вважає гість програми.

Нагадаємо, ГПУ хоче притягнути до відповідальності п’ятьох народних депутатів, а зокрема, Борислава Розенблата, Максима Полякова, Євгена Дейдея, Андрія Лозового та Олеся Довгого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 19:23 :39