середа, 21 червня, 2017, 9:27 Львів
З 1 липня на Львівщині впровадять зміни щодо перевезень пільговиків. Деталі
Приміські маршрутки на залізничному вокзалі у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK
Приміські маршрутки на залізничному вокзалі у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

Мотентизацію пільг на проїзд на Львівщині з 1 липня не буде запроваджено, ці нововведення відкладаються, ймовірно, до жовтня. Натомість з 1 липня усіх пільговиків перевозитимуть безкоштовно, як і раніше, окрім пенсіонерів. Пенсіонери будуть змушені платити 50% вартості проїзду у маршрутках.

Про це 21 червня у коментарі IA ZIK повідомив в.о. директора департаменту транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

«Мотентизації пільг на проїзд на Львівщині з 1 липня не буде. Уряд бачить монетизацію пільг в комплексі із пенсійною реформою. Це планується орієнтовно з 1 жовтня цього року», – повідомив Р.Кокотайло.

Посадовець розповів, які зміни у перевезенні пільговиків відбудуться з 1 липня, про що дійшли згоди обласна влада та перевізники.

«Законом України про соціальний захист і соціальні стандарти передбачено, що безоплатний пільговий проїзд надається усім пільговим категоріям, які закріплені у законах України. Постанова Кабміну, яка надає право безплатного проїзду пенсіонерам, не належить до законів України. Ми, розуміючи ситуацію, щоби не зупинити транспортні перевезення у Львівській області, вносимо певні зміни. Учасників бойових дій перевізники і надалі перевозитимуть безкоштовно і за це не хочуть ніякої компенсації, бо розуміють, що це їх спільна соціальна відповідальність за тих людей, які нас зараз захищають на сході України. За усі інші пільгові категорії населення додатково вишукуємо кошти із обласного бюджету на подальше фінансування у третьому кварталі. Щодо пенсіонерів буде діяти знижка 50% вартості проїзду», – повідомив Р.Кокотайло.

«Якщо ми не будемо цих кроків робити, просто зупинимо транспорт і не буде їздити ніхто», – додав посадовець.

Зміни торкнуться лише пенсіонерів. «50% платитимуть пенсіонери. Усі решту пільгові категорії будуть їздити безкоштовно», – підсумував Р.Кокотайло.

Як повідомлялося, перевезення пільговиків у маршрутках Львівщини без змін здійснюватимуться до 1 липня цього року. Про це домовилися Львівська ОДА з перевізниками. З 1 липня планувалося запровадити пілотний проект з монетизації пільг.

Читайте також: Сьогодні відбудуться перші громадські слухання щодо зведення сміттєпереробного заводу на Львівщині.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-18 20:13 :40