середа, 21 червня, 2017, 13:18 Львів
У Стрию відкрили пам’ятний знак захиснику Донецького аеропорту

У Стрию відкрили пам’ятний знак загиблому воїну АТО Андрію Грицану. Пам’ятний знак встановили на території Стрийського вищого художнього професійного училища, де вчився юнак.

Про це повідомили у Стрийській міській раді.

Розпочалося віче апелем пам’яті Героїв Небесної сотні та АТО: Андрій Корчак, Юрій Дяковський, Павло Коваль, Артур Лі, Микола Штинда, Тарас Брус, Андрій Безручак, Юрій Бурдяк, Андрій Грицан, Володимир Василевський, Тарас Яворський, Андрій Гук, Володимир Пірус. Ці імена назавжди залишаться в історії Стрийщини, вільної і суверенної Української держави. Про

Народився Андрій у с. Великі Дідушичі. Після закінчення школи навчався у Стрийському ВХПУ. В час кривавих подій на сході України був призваний у 80-у аеромобільну бригаду. Воював у Донецькому аеропорту. Після 19 січня 2015 року зв’язок з Андрієм обірвався. В останній день свого життя Андрій знаходився у терміналі, де після другого вибуху впала плита на героїв, що тримали оборону. Серед них був й Андрій Грицан. 8 липня героя АТО похоронили у рідному селі на почесному місці, біля могили воїнів УПА.

Указом Президента України за мужність, самовідданість, високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Андрій Грицан нагороджений посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня, нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту», відзнакою «Народний Герой України», «Захисникам Вітчизни», пам’ятною медаллю «122 окремий аеромобільний батальйон», медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України», почесною відзнакою «Командир 80 ОДШБр».

Почесне право відкрити пам’ятний Знак герою надавалося його сестрі Анні Грицан та майстру виробничого навчання, який навчав Андрія, воїну АТО Дмитру Лебеденку.

Чин освячення пам’ятного Знака та панахиду провів о. Василь Горечко.

Під звуки «Вічная пам’ять» лунали постріли, якими побратими по зброї салютували пам’яті героя. Під мелодію пісні «Плине кача» у виконанні муніципального чоловічого хору «Каменяр», яка стала своєрідним гімном Євромайдану, учасники віче покладають квіти до пам’ятного Знака.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:39:19