Новини » Регіони

У Луцьку хочуть збудувати крематорій

Міська влада розглядає можливість будівництва в Луцьку крематорію, адже нинішнього кладовища вистачить на 2-2,5 роки.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної роботи муніципалітету.

За словами директора Луцького спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування Василя Цетнара, підприємство надає ритуальні послуги та пов’язані з ними роботи і послуги, реалізує товари похоронного призначення.

Член виконкому міськради Олександр Серватович поцікавився, чи вистачає місця для поховань на території міського кладовища у селі Гаразджа та чи не розглядається питання будівництва крематорію.

Цетнар повідомив, що нинішньої території кладовища вистачить ще на 2-2,5 роки для проведення поховань. За його словами, поруч є приватна земельна ділянка у 1,28 га, яку планують придбати. Нині шукають власницю, яка проживає за межами України, аби провести перемовини.

Щодо крематорію, то, за його словами, нині в Україні такі заклади є у Києві, Одесі та Харкові. Василь Цетнар зауважив, що за час його роботи на чолі підприємства до нього зверталися громадяни щодо проведення кремації своїх померлих родичів. Він наголосив, що нині питання будівництва крематорію вивчається.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад повідомив, що й справді міська влада вивчає питання будівництва крематорію. За його словами, вартість невеличкої американської печі становить 200 тисяч доларів. Він зауважив, що окрім цього необхідно збудувати відповідну інфраструктуру та облаштувати місце на міському кладовищі для захоронення урн з рештками померлих.

Недопад додав, що міська влада проводитиме переговори щодо купівлі 1,28 га землі для кладовища у Гаразджі.

Loading...