вівторок, 20 червня, 2017, 15:51 Політика
Зустріч Порошенка та Трампа може принести дивіденди обом політикам, – Магда

Зустріч Порошенка та Трампа є важливою для лідерів обох держав. Адже вони обоє отримали можливість укріпити свої позиції. Зокрема, Трамп, зустрівшись із президентом України раніше, ніж з Путіном, спростував усі закиди про його лояльність до Росії. А Порошенко, який втрачає рейтинги, може отримати підтримку західних партнерів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловила директор київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій.

Постійний наголос Президента Порошенка на важливості зустрічі із Трампом швидше, ніж це зробить Путін, має лише символічний характер. Адже Вашингтон достатньо добре її запити щодо військової, фінансової та моральної підтримки. Однак ця зустріч стане вигідною і для президента США. 

«Зараз Трамп, як він сам зізнався, перебуває у блокаді. Члени Конгресу подають на президента позов щодо можливих зв‘язків і одержання коштів від іноземних урядів. Разом із тим, члени його родини уже перебувають під контролем ФБР, а основи його президентської кампанії і, зокрема, зв‘язків з росіянами, вивчаються дуже уважно. Тож для самого Трампа візит президента України до Вашингтону став певним жилетом безпеки», – зазначила Смаглій.

Адже те, що він зустрівся спочатку з Порошенком, розіб‘є усі закиди про ставкуТрампа на Росію. Мовляв, коли була можливість спершу зустрітись із Порошенком, він її використав.

«Однак і для Порошенка внутрішня ситуація є неоднозначною. Адже бачимо падіння рейтингів Президента чи відсутність покарання винних у кримінальних оборудках як попереднього режиму, так і нинішньої влади. Тож зараз йому вкрай необхідно отримати підтримку західних партнерів. Адже на одному безвізі до 2019 року Україна довго не протримається», – вважає експертка.

Зараз українцям вкрай потрібна безпека та мир на Донбасі. Тож щодо цього будуть точитися основні дискусії як в Білому домі, так і в Пентагоні.

У свою чергу політолог Євген Магда зауважив: не слід забувати, що у США  своя власна гра із Росією. Візит Порошенка – один із її елементів.

«Та сьогодні Україні справді вигідно, щоб політичні опоненти Трампа, зокрема, це преса, тримали очільника США під постійним вогнем фактів та розслідувань», – наголосив політолог.

Звичайно, у потиску рук Порошенка і Трампа ми побачимо лише верхівку айсберга. Однак дуже важливо, якщо від цього кроку лідери держав перейдуть до розмов у сфері оборони, сільського господарства чи енергетики. Адже маємо продемонструвати, що ми не лише просимо допомоги, а й готові стати партнером США.

«Україна в особі Порошенка не повинна говорити за океаном, що ми є найбільшою європейською проблемою. Трампові вистачає своїх проблем вдома, «на Вашингтонищині». Президенту потрібно довести лідерові США, що Україна є можливістю та певним елементом розширення. Адже зараз маємо такий момент, коли свої дивіденди від зустрічі можуть отримати і США, і Україна», – розповів Євген Магда.

Читайте також: Мінські угоди перебувають у «глухому куті», – Матвієнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 16:14:28