вівторок, 20 червня, 2017, 14:10 Львів
Жителі Кам’янського 15 років чекають на виселення з аварійних будинків

В районі “Шамишина Балка” в місті Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ) люди вже 15 років живуть в аварійних будинках, чекаючи на переселення. Ще у 2012 році Кабінет Міністрів розпорядився виділити на переселення мешканців району 26 мільйонів гривень (на той час - понад 3 мільйони доларів), але кошти досі не надійшли.

“З 1974-го року ми живемо тут. Років 15 це вже відбувається (зсуви, які руйнують будинки - ред.). Ми зверталися в усі інстанції. Нам обіцяли це все зробити, але…”, - скаржиться мешканка одного з будинків, Алевтина Бахарєва, журналістам програми “Остання Інстанція”.
 
Перші зсуви в районі “Шамишина Балка” розпочалися ще у 1980-х роках. Причини: поганий фундамент, висихання сусіднього озера і зсуви на схилі. Нині більшість висоток тут - у руїнах.
 
Мешканців будинку, де живе Алевтина Бахарєва, обіцяли переселити вже давно. Але врешті з 60 квартир відселили тільки 16. Пані Алевтина проводить “Останній Інстанції” екскурсію. Показує квартиру номер 57 - невелику кімнату, стіни якої зруйновані вологістю. Шпалери майже повністю відшаровані.
 
“Тут жили старенькі, їм було понад 80… Ось, дивіться на стіни. Це в них текла вода увесь час. Тече, і тече, і тече… Кутова квартира. Ось що з квартирою”, - показує жінка жахливий стан стелі і стін.
 
До переселення старенькі так і не дожили.
 
В інших мешканців, які досі тут живуть, через вологість розвиваються хвороби дихальних шляхів. Мешканка квартири №28 Тетяна Боцман показує нам історію хвороби свого сина. З 7 місяців у нього - гострий бронхіт.
 
Вивчаючи документи, ми дізнаємося, що Кабінет Міністрів у 2012 році видав розпорядження виділити 26 мільйонів гривень на переселення мешканців аварійних будинків у “Шамишиній Балці”. Тодішній голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул стверджує: гроші надійшли і були освоєні.
 
“Ті кошти, які були виділені, ми контролювали. Це було на стику років. Насправді там все реалізували і всіх відселили. Тобто на ті кошти провели переселення. Я впевнений на сто відсотків”, - переконує екс-губернатор, а нині - народний депутат від “Опозиційного блоку”.
 
Нинішня місцева влада стверджує зовсім інше. У міськраді кажуть: кошти з державного бюджету не надійшли. Те ж саме підтверджують і в Державному казначействі. Мовляв, фінансування для переселення передбачали за незахищеною статтею.
 
“Казначейство в цей період здійснювало виконання насамперед захищених статей бюджету. Асигнування Дніпропетровській обласній адміністрації за незахищеними видатками не відкривались”, - йдеться у відповіді на запит “Останньої Інстанції”.
 
Сьогодні в Дніпропетровській облдержадміністрації називають два варіанти вирішення проблеми із “Шамишиною Балкою”. Перший: держава виділить 96 мільйонів гривень, передбачені для переселення мешканців району, передбачені державною програмою «Захисту населення та території на 2013-2017 роки». Однак це фінансування теж поки не надійшло, а до завершення програми залишилося півроку.
 
Відтак ОДА пропонує другий варіант.
 
“Облдержадміністрація надала пропозиції до Кабінету Міністрів щодо продовження Програми. І надала розрахунки на 126 мільйонів на “Шамишину Балку” – починаючи з 2018 року і далі”, - розповідає заступник начальника управління цивільного захисту Сергій Остроух.
 
Мера міста Андрія Білоусова ми зустрічаємо випадково - під час велопробігу. Він також розповідає нам про свій варіант переселення людей з аварійного району.
 
“Сьогодні необхідно відселити 136 квартир. Ми плануємо цього року за підтримки державного бюджету за рахунок резервного фонду реконструювати гуртожиток по вул. Ватутіна”, - каже він, розмовляючи з нами з велосипеда.
 
В будь-якому варіанті, кінцеве рішення буде за Кабінетом Міністрів - але спочатку Кам’янська міська рада має подати відповідний пакет документів. Його в міськраді поки тільки збирають.
 
А наразі мешканці “Шамишиної Балки” в колишньому Дніпродзержинську змушені жити в аварійному житлі. І демонструвати умови свого життя журналістам, сподіваючись, що ЗМІ зможуть привернути до них увагу влади.
 
“Після дощів і тоді, коли тане сніг, в нас по стінах ллється вода. По всіх стінах, на всій площадках. Обрізаємо пляшки, підставляємо, збираємо воду. Внизу, на першому поверсі, в гумових чоботях Марина збирає воду, тому що там стоїть болото”, - показує нам Алевтина Бахарєва.

Дивіться також: На депозитах Львова 750 млн грн лежать «мертвим вантажем», – політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 08:00:53