вівторок, 20 червня, 2017, 21:25 Політика
З Конституції потрібно забрати норму про безоплатну медицину, – Богомолець
Ольга Богомолець. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Ольга Богомолець. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Якщо бути чесним і відвертим, то треба визнати, що спочатку потрібно було зняти гарантії в Конституції і сказати людям: Вибачте, радянської економіки нема, грошей нема, і ми не можемо виконати цю норму Конституції. Це правда.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявила Ольга Богомолець, косметолог, нардеп БПП, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я.

Нардеп відзначила, що під відповідну статтю Конституції нема ніяких бюджетних гарантій. «Неможливо заплатити ні зарплату нормальну лікарям, ні знайти медикаменти для людей. І взяти грошей нема звідки, бо радянської системи економіки вже не буде», – зазначила пані Богомолець.

Однак, як вважає голова комітету, у системі МОЗ треба негайно втілювати зміни, а негайно голосувати зміни до Конституції не варто. «Я б цього не робила. У мене був серйозний конфлікт із БПП, коли я не підтримала змін до Конституції. Там записано: якщо в країні війна, то не можна вносити ніяких змін. Якщо ми вносимо будь-які зміни – ми затверджуємо, що в нас нема війни», – пояснила позицію нардеп.

Ольга Богомолець додала, що у неї виникає запитання до юристів – що Україна зможе пояснити в міжнародних судах? «У нас є війна. І я не розділяю тієї позиції, яка є у політикумі», – акцентувала нардеп.

Також пані Богомолець розкритикувала медичну реформу. «Ставлення до свого здоров’я у нас в країні ділить людей на дві величезні групи: відповідальні, які готові лікуватися, вести здоровий спосіб життя, і люди безвідповідальні. Перші беруть на себе відповідальність, другі – соціально залежні.

Ця реформа, яку пропонує міністерство, збереже цей поділ. І для соціально залежних передбачать субсидію. Цими людьми можна буде маніпулювати на кожних виборах. І ми отримаємо патерналістичну державу з суспільством, яким можна буде маніпулювати», – вважає голова профільного комітету.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 16:02:32