вівторок, 20 червня, 2017, 17:45 Суспільство
В УГКЦ стурбовані можливою ратифікацією «гендерної конвенції» в Україні

Представники Української греко-католицької церкви радять добре обдумати, чи варто ратифікувати Конвенції ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської конвенції), проект Закону №0119.

Про це заявив у вівторок митрофорний протоієрей, кандидат юридичних наук, керівник департаменту зовнішніх зв’язків Української греко-католицької церкви отець Олекса Петрів під час засідання круглого столу на тему: «Сім’я – зона безпеки», передає «Укрінформ».

«Турбує проблематика, пов’язана із ратифікацією Стамбульської конвенції. Вона широко була озвучена на наших зібраннях…На жаль, ті хто у явній меншості, більше є почутими через ЗМІ, почутими у суспільному дискурсі, ніж ми – переважна більшість громадян, які стоять за традиційні сімейні цінності», – зазначив Олекса Петрів.

Мова йде про введення у законодавство України понять «гендер», «гендерна ідентичність», «гендерна чутливість», «сексуальна орієнтація», які виходить за межі звичної «статі». Так, за його словами, викривляється розуміння гендерної рівності як рівності прав жінок і чоловіків, зокрема і зміст гендерної політики держави.

«Втрачається визначення подружжя, визначення того, що шлюб – це союз між чоловіком та жінкою. Це вже екзистенціальна загроза для сім’ї. За останні роки нашого життя з’явилася тенденція небезпеки та загроз для самої родини та традиційних сімейних цінностей», – розповів о. Олекса Петрів.

На його думку, загроза полягає у постійних намаганнях легалізувати такі форми співжиття, які незвичні для українського народу.

В УГКЦ переконані, що Україна має робити все, щоб зменшити домашнє насильства. Але не заподіюючи при цьому шкоди моральним нормам.

У свою чергу нардеп Павло Унгурян переконаний, що найближчим часом ратифікація Стамбульської конвенції не відбудеться. «Скоріш за все, не буде ця Конвенція виноситися на голосування. Зараз ініціатори намагаються знайти формати, застереження, зауваження до тих статей, які є сенситивними», – сказав парламентарій.

Читайте також: На Львівщині священики організували триденне свято для туристів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 01:27:54