вівторок, 20 червня, 2017, 14:03 Світ
В Аргентині у таємній кімнаті знайдені нацистські артефакти
  • Фото: theguardian.com/AP
  • Фото: theguardian.com/AP
  • Фото: ZIK/EPA/UPG
  • Фото: ZIK/EPA/UPG
  • Фото: ZIK/EPA/UPG
  • Фото: thesun.co.uk
  • Фото: thesun.co.uk
  • Фото: thesun.co.uk
  • Фото: thesun.co.uk

У таємній кімнаті будинку, що розташований неподалік від столиці Аргентини, поліція вважає, що знайшла найбільшу колекцію нацистських артефактів в історії країни, зокрема, бюст Адольфа Гітлера, збільшувальні скла в елегантних коробках зі свастикою та навіть жахливий медичний пристрій, який використовувався для вимірювати розміру голови.

Близько 75 об’єктів були знайдені у будинку колектора в Бекарі, передмісті Буенос-Айреса. Влада підозрює, що вони є оригіналами та належали високопоставленим фашистам у Німеччині під час Другої світової війни, – інформує видання The Guardian.

«Наші перші дослідження показують, що це оригінальні предмети», – сказала міністр оборони Аргентини Патріція Буллріх у понеділок, заявивши, що багато речей супроводжуються старими фотографіями. «Це спосіб їх комерціалізувати, показати, що вони використовувалися нацистським режимом, фюрером. Є його фотографії з цими об’єктами».

Серед предметів були іграшки, які, за словами Буллріх, використовувались для знайомства дітей з режимом та статуї нацистського орла над свастикою.

Поліція намагається визначити, як артефакти потрапили до Аргентини та опинилися у кімнаті, схованій за бібліотекою, сказала вона. Рейд, який їх виявив, був здійснений 8 червня.

Основна гіпотеза дослідників та членів єврейської громади Аргентини полягає у тому, що після Другої світової війни об’єкти були привезені до Аргентини високопоставленими фашистами або нацистами, коли південноамериканська країна стала притулком від військових злочинців.

Тоді, коли провідні члени Третього рейху були притягнуті до суду за військові злочини, Йозеф Менгеле втік до Аргентини та жив у Буенос-Айресі протягом десятиліття. Він переїхав до Парагваю після того, як агенти Моссаду (політична розвідка Ізраїлю) впіймали Адольфа Ейхмана, який також жив у Буенос-Айресі. Менгеле пізніше помер у Бразилії у 1979 році, плаваючи на пляжі у місті Бертіога.

Поки поліція Аргентини не назвала жодних високопоставлених нацистів, яким могли належати ці об’єкти.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 02:01:55