вівторок, 20 червня, 2017, 20:35 Економіка
Українці протермінували виплати за 60% банківських кредитів, – НБУ

Рівень закредитованості фізичних осіб в Україні – найнижчий в регіоні Центральної та Східної Європи, але Національний банк прогнозує відновлення кредитування населення.

Про це під час презентації Звіту про фінансову стабільність розповів директор профільного департаменту Національного банку України Віталій Ваврищук, передає «Громадське».

«Наслідки кризи 2014-2016 років були досить болючими для українських домогосподарств, реальні доходи суттєво скоротилися, але від початку 2017 року ми бачимо зміну тенденції. Реальні доходи домогосподарств зростають», – запевнив Ваврищук.

За його словами, в загальній структурі доходів населення зростає частка зарплати, що пов’язано з рішенням уряду про підвищення мінімальної зарплати.

«Той факт, що підвищується частка запрлати, дає сподівання на відновлення споживчого кредитування населення. Клієнти, які отримують офіційні доходи є більш перспекивними з точки зору банків. Проте в цілому боргове навантаження на домогосподарства залишається низьким», – розповів Ваврищук.

Він також відзначив, що кредитування громадян зросло на 6% з початку року, переважно за рахунок позик на поточні потреби та кредитів за платіжними картками.

Натомість обсяги іпотечного кредитування залишаються непомітними, насамперед через дефіцит якісних позичальників з підтвердженими офіційними доходами та відсутність можливості для банків стягнути заставу в разі, якщо кредит не обслуговується.

На сьогодні в Україні частка непрацюючих кредитів фізосіб (які прострочені більше, ніж на 90 днів) становить 59,7%. Більшість із них видана у валюті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 02:13:47