вівторок, 20 червня, 2017, 2:40 Політика
У Мін’юсті є ряд системних проблем, які загрожують безпеці України, – Вишневський

У Мін’юсті є цілий ряд системних проблем, які загрожують суспільству і національній безпеці.

Таке в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявив Андрій Вишневський, заступник міністра юстиції, коментуючи наявність системних проблем в Мін’юсті.

Гість програми зізнався, що не знав про ці проблеми, доки два місяці тому не обійняв посаду заступника міністра. «Наприклад державні реєстри – бізнесу, актів цивільного стану. Їхні бази даних перебувають на балансі Мін’юсту, але програмне забезпечення не належить до державної власності. Відповідно будь-що може статися з цими реєстрами. Вони можуть зникнути, «впасти», – пояснив пан Вишневський.

Власниками програмного забезпечення є одна чи дві приватні компанії. «Давно, ще до міністра Лукаш (Олена Лукаш, міністр юстиції 2013-2014 років, – ZIK), виплачувались величезні суми, десятки мільйонів гривень роялті щорічно за використання цього ПЗ приватним структурам.

Лукаш на посаді міністра виплату цих роялті припинила. Але я не впевнений, що це було зроблено у правильний спосіб. Наскільки я знаю, реєстри були зламані і за допомогою кодів їх просто забрали. Але питання власності не було вирішено і воно не вирішене до сьогодні», – пояснив Вишневський.

Заступник міністра наголосив, що міністерство законно володіє лише інформацією з цих реєстрів. «Але я переконаний, що держава може і мусить створити відповідне власне програмне забезпечення», – висловив переконання пан Вишневський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 00:40:01