вівторок, 20 червня, 2017, 11:02 Львів
У Дрогобичі обговорили переваги і виклики територіальної реформи

У дрогобицькій Ратуші відбувся круглий стіл на тему «Об’єднання територіальних громад Дрогобиччини: переваги та виклики».

Про це повідомив власкор IA ZIK.

У заході взяли участь дрогобицький міський голова Тарас Кучма, сільські голови семи навколишніх сіл Дрогобицького району, консультанти Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України, а також представники громадськості.

У ході бесіди було обговорено проблемні питання, прозвучали переконливі аргументи на користь входження до складу Дрогобицької міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) навколишніх сіл.

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма у вступному слові закликав сільських голів виступати ініціаторами такого об’єднання, яке буде обопільно вигідне для розвитку територій, дасть змогу використовувати можливості та державну фінансову підтримку у процесі децентралізації в Україні. 

Консультант з бюджетних та фінансових питань Офісу реформ Ярослава Пишник аргументовано довела необхідність та фінансові переваги утворення Дрогобицької ОТГ у складі м.Дрогобича, Дережицької, Раневицької, Почаєвицької, Михайлевицької, Снятинської, Рихтицької, Лішнянської і Броницької сільських рад. 

Консультант з юридичних питань Офісу реформ Галина Гречин детально зупинилася на нормативно-правовому регулюванні створення ОТГ. 

На думку начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Дрогобицької міської ради, заступник голови міської комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади Богдана Николаїшина, серед об’єктивних факторів, які гальмують процес об’єднання громад є недостатня роз’яснювальна робота щодо вигод, які отримує громада від об’єднання, а також небажання впроваджувати суспільні зміни у громадах, відсутність реалістичної стратегії та програм соціально-економічного розвитку сільських територій. 

Сільські голови висловили побоювання, що міські депутати узурпують усю владу і не дбатимуть про розвиток сільських територій. Консультанти Офісу реформ нагадали про запобіжники проти такої узурпації, а також чому селам вигідно об’єднуватися з містом. Вони також надали чіткі змістовні відповіді на інші проблемні питання, а сільські голови висловили готовність обговорити у своїх громадах питання щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 02:10:03