вівторок, 20 червня, 2017, 16:11 Суспільство
У Чорнобилі висадили 100 спеціальних дерев, які поглинають нукліди
У зоні відчуження в рамках експерименту висадили саджанці павловнії, які здатні поглинати радіоактивні елементи. Фото: menr.gov.ua
У зоні відчуження в рамках експерименту висадили саджанці павловнії, які здатні поглинати радіоактивні елементи. Фото: menr.gov.ua

У зоні відчуження в рамках експерименту висадили саджанці павловнії, які здатні поглинати радіоактивні елементи.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Як відомо, дерево павловнії здатне за п’ять років вирости до 20 метрів. Тому воно швидше за усі рослини поглинає радіоактивні елементи.

«Оскільки павловнія відноситься до групи швидкоростучих деревних порід, можна припустити, що у рослин буде спостерігатися підвищений рівень накопичення радіонуклідів. Здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення ґрунту, а також посилення бар’єрної функції зони і безпеки для людей», – повідомив Генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

Додамо, Paulownia Сlonе in Vitro 112® – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, захворювань та екстремальних температур: дерева здатні витримувати до -25/-27 °C взимку та до +45 °C влітку.

Читайте також: Учені США та України досліджували фауну у зоні відчуження.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 01:34:38