вівторок, 20 червня, 2017, 21:30 Політика
Турчинов розкрив концепцію закону про деокупацію Донбасу

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов представив концепцію закону про деокупацію Донбасу, який повинен стати альтернативою антитерористичної операції.

Про це повідомляє Нromadske.

У преамбулі зазначається, що правовий режим АТО, введений в квітні 2014 року, дозволив зупинити розширення російської агресії і локалізувати її в Донецькій і Луганській областях. Також він дозволив провести президентські, парламентські і місцеві вибори. У той же час, ні за масштабами, ні за характером, ні за часом проведення антитерористична операція не відповідає завданням звільнення окупованих територій. Саме тому виникла необхідність створити нові правові рамки для вирішення цього завдання.

Важливою складовою майбутнього законопроекту є надання президенту права застосовувати Збройні Сили України та інші військові формування в Луганській і Донецькій областях. При цьому підкреслюється, що зараз законодавство визначає два підстави для застосування військ – це стан війни і АТО.

«На початку агресії Росії законодавчо у нас було тільки дві можливості для відсічі – це формат АТО та введення воєнного стану. Воєнний стан ми не могли тоді ввести, тому що воно обмежувало демократичні процедури. Зокрема, не давало можливості проведення виборів. А нам важливо було провести президентські, парламентські і місцеві вибори. Зараз законодавчо надається формат для ведення бойових дій», – зазначив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Для безпосереднього керівництва заходами щодо забезпечення нацбезпеки утворюється Оперативний штаб, керівництво якого призначає президент.

Серед пропозицій, які обговорюються, – надання Штабу права визначати перелік товарів, які заборонено або дозволено переміщувати між територією України і тимчасово окупованими територіями. Зараз переміщення таких товарів заборонені рішенням РНБО від 15 березня цього року.

У той же час на такій території забороняється діяльність, що підлягає держрегулюванню (ліцензування, отримання дозвільних документів, сертифікація та інше) господарська діяльність, ввезення та / або вивезення товарів військового призначення, організація залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних сполучень. Заборонено також користування державними ресурсами, в тому числі природними, фінансовими і кредитними, заборонено здійснення грошових переказів.

Громадяни України мають право на вільний і безперешкодний в’їзд на окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

«Метою державної політики з відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей є: звільнення окупованих територій і відновлення конституційного ладу на всій території України; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали в результаті російської агресії; зміцнення незалежності, державного суверенітету та єдності незалежної, суверенної, демократичної, правової, соціальної Української держави», – наголошується в документі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 17:19:26