вівторок, 20 червня, 2017, 17:27 Політика
Трамп може дати Україні зброю, та взамін доведеться піти на поступки, – Смаглій

Трамп може надати Україні зброю, однак взамін попросить зняти санкції із Росії. Адже економіки США та Європи потерпають від цих обмежень, тож, цілком ймовірно, під час зустрічі президенти обговорюватимуть це питання.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловила директорка Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій.

«Трамп може стати людиною, яка дасть Україні зброю. Однак у такому разі, він зробить це своєрідним багатоходовим механізмом», – вважає Смаглій.

Зокрема, в обмін на певні поступки у Мінському процесі, або ж навіть за зняття санкцій із Росії. 

«Хоча й нещодавно ми бачили рішення, прийняте у Конгресі США, де у документі про санкції щодо Ірану були включені санкції щодо Росії. Тож навіть, якщо Трамп би захотів скасувати ці обмеження, не зможе. На це потрібен дозвіл Сенату», – розповіла Смаглій.

Та у сьогоднішніх переговорах із Порошенком він може торкнутися і цього питання.

«Він може пообіцяти зброю, або іншу військову допомогу, якщо Україна піде назустріч – адже економіки США та Європи потерпає від санкцій. Мовляв, США хоче продовжити ділові стосунки з Росією «і давайте спробуємо передомовитись на якихось інших параметрах співпраці», – припустила Катерина Смаглій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 03:21:11