live
Новини » Політика

Таран: Чому Березюк пішов «страждати» за народ, а Садовий ні? Міф «Самопомочі» рухнув

Ми стали свідками швидкого народження і не менш швидкої смерті чергового «політичного міфу».

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політолог Віктор Таран, коментуючи голодування нардепів від «Самопомочі», яке вони оголосили через сміттєву кризу у Львові.

Подаємо його пост у повному обсязі:

«Моделювання в очах виборця альтернативної реальності, в яку останній зобов’язаний беззастережно повірити, необхідний атрибут діяльності політика. Так народжуються політичні міфи, які політики нам щоденно нав’язують з метою досягнення ключової мети – Влади. Інструменти впливу різні – популізм, емоції, пересмикування фактів, маніпуляції в ЗМІ.

Але найкраще діє творення картинок в основі, яких лежать архетипи певних ситуацій та алегоричних образів, функціональна символіка яких співвідноситься по лінії «Добро» і «Зло». Сила політика полягає у здатності викликати до життя той архетип, який дозволить задати певну принципову нову дійсність, наприклад через політичну рекламу, ритуал тощо.

Завдання політика водночас складне і не складне, але не кожному це вдається зробити.

Однозначно, лідером у творені політичних міфів, де головною ідеєю буде протистояння Добра та Зла, була і лишається Тимошенко.

Тепер естафету спробували перехопити її колеги по опозиції. З точки зору «драматургії постановки» Самопоміч обрала ідеальні образи (все-таки відчувається, що Олег Березюк досвідчений психолог):

  1. Класичне протистояння Добра та Зла.
  2. Герой, який іде «до ворожої цитаделі» на боротьбу із абсолютним Злом, оскільки не може більше дивитися на муки «народу».
  3. Чітка ідентифікація головного Зла, якого необхідно покарати, аби проблема була усунута.
  4. Друзі, які ідуть допомагати Герою у цій боротьбі.

Однак, творення політичного міфу потребує ретельного дотримання всіх деталей та ньюансів продукованого сценарію. У протилежному випадку міф буде розвінчаний.

Каменем спотикання стало два маленьких неузгодження:

  1. Майже рік виборці спостерігали протистояння по лінії Садовий&Гройсман. Сьогоднішня різка зміна персонажів на пару Березюк&Порошенко стала неочікуваною для всіх. Хто тепер головний позитивний герой незрозуміло: Березюк чи Садовий? Чому Березюк пішов «страждати» і боротися за народ, а Садовий ні?
  2. Набагато логічнішим з точки зору творення політичного міфу виглядав приїзд Садового у Київ де Андрій Іванович повинен був розвернути активну діяльність (поставити палатку на Банковій, прикувати себе ланцюгом до дверей АП або КМУ) варіантів безліч. І виключно за цих умов (!) Образ Головного Героя в очах виборця зафіксувався, а політичний міф відбувся.
  3. Друга проблема, випливає з першої. Герой прийшов воювати у «цитадель Зла,» а там – нікого не має. І найближчими днями не буде:) з ким воювати? Де протистояння? Боротьба? Інтрига? Перемога? Можливо навіть сакральна поразка? Замість цього спостерігаємо «одинокий» нікому не цікавлячий пікет, адже «Метафоричне Зло» поїхало за Океан. І що найгірше для Героя – Воно поїхало шукати допомогу у сил Добра (американців) для боротьби із Всесвітнім Злом – Росією.

Емоція та експресія будуть з кожним днем спадати, а головні протистояння поступово перейдуть на нове політичне поле – парламент. От і казочці, тобто політичному міфу, кінець, а хто за нею спостерігав, – той молодець».

Як повідомлялося, 19 червня голова фракції «Самопоміч» у ВР Олег Березюк оголосив голодування через сміттєву кризу у Львові.

Пізніше до голодування Березюка приєдналася віце-спікер Оксана Сироїд і ще один нардеп від «Самопомочі» Тарас Пастух.Loading...
Loading...
Loading...