вівторок, 20 червня, 2017, 21:35 Політика
Нардепи від БПП та «Самопомочі» посперечались через сміття і гроші

Львів має вільні кошти, які нині частково розміщені на депозитах. А їх можна було б використати для вирішення проблеми зі сміттям у місті.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив Олексій Гончаренко, народний депутат України (БПП), коментуючи питання щодо сміттєвої кризи у Львові та ймовірних шляхів виходу з неї.

Гість програми заявив, що місто Львів має кошти, а зокрема, йдеться про 800 мільйонів гривень, які нині частково розміщені на депозитних рахунках у банках.

«Навіщо їх класти на депозит, якщо можна їх використати на користь львів’ян?», – зазначив нардеп та наголосив, що нині городяни стали заручниками політичного перфоменсу у виконанні міського голови.

Тетяна Острікова, народний депутат України («Самопоміч»), поінформувала, що станом на сьогодні на депозитних рахунках Львівської міської ради обліковується 350 мільйонів гривень.

«Кошти надходять туди щодня від податків юридичних та фізичних осіб. Відповідно до Бюджетного кодексу, тендери, тобто державні закупівлі, відбуваються не за передплатою, а за фактом виконання робіт. Тому ті гроші, які сьогодні обліковуються на депозитних рахунках, туди розміщені для того, щоби, коли будуть виконані акти виконаних робіт і наданих послуг, ними розрахуватися за тими проектами, які на сьогодні реалізують», – пояснила нардеп від «Самопомочі».

Тетяна Острікова деталізувала, що йдеться про ремонти вулиць, тротуарів, приміщень закладів освіти та медицини.

Гостя програми також нагадала, що ВРУ ратифікувала угоду між КМУ та Європейським інвестиційним банком, згідно з якою Львів мав би отримати 75 млн євро для рекультивації звалища, будівництва сміттєсортувальної лінії тощо. Проте грошей місто досі не отримало. Нардеп закликала порівняти суму у євро і депозитні кошти у гривнях.

На це нардеп Гончаренко зауважив, що очевидним є те, що Садовий не хоче витрачати кошти міста на вирішення сміттєвої проблеми.

«Нам кажуть, що ми тримаємо ці кошти для вирішення важливих проблем міста Львова – заклади освіти, дороги, тротуари… Вибачте, а сміттєпереробний завод – це, виходить, не важливий проект для міста Львова?», – поцікавився нардеп від БПП у колеги із «Самопомочі» та обурився, що міська влада натомість хоче вирішити сміттєву проблему за кошт платників податків усієї країни. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 01:29:26