вівторок, 20 червня, 2017, 12:07 Регіони
На Рівненщині через укуси кліщів 8 людей були інфіковані хворобою Лайма
Кліщ. Фото: Thinkstock
Кліщ. Фото: Thinkstock

Цього року в Рівненській області виявлено 8 осіб із хворобою Лайма. Діагноз підтверджений клінічно та лабораторно.

По це власкору IA ZIK повідомили у Рівненському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Хворі реєструвалися у Сарненському, Острозькому, Дубровицькому, Березнівському і місті Рівному. Усі люди відпочивали в лісах області та помітили після відпочинку на своїх тілах присмоктування кліщів.

На думку спеціалістів, хвороба Лайма поширена на всій території області і встановлення природних вогнищ – лише справа часу.

Довідка: хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз – інфекція, яка вперше була виявлена в США поблизу містечка Лайм понад два десятиліття тому. Встановлено, що збудник хвороби – так звана борелія – може протягом тривалого часу (роками й десятиліттями) зберігатись в організмі людини, не спричинюючи жодних хвороботворних проявів і лише іноді, активізуючись, призводити до появи тих чи інших симптомів. Але найчастіше хвороба Лайма розпочинається гостро, коли через декілька днів (часом і пізніше) після покусу кліща навколо цього місця з’являється кільцеподібне почервоніння, яке поступово збільшується до 10-20 см. Саме ця так звана кільцеподібна еритема – одна з характерних ознак хвороби Лайма. З часом почервоніння поступово зникає, хоч може зберігатись і декілька місяців. Водночас підіймається температура, з’являється головний біль, болі у м’язах, порушення сну. Можуть виникнути катаральні явища верхніх дихальних шляхів та інші симптоми, які нерідко трапляються при найрізноманітніших захворюваннях, спричинених дією токсинів. У ряді випадків, особливо за відсутності адекватного лікування, хвороба може переходити в наступну стадію – неврологічних та серцевих проявів, а ще пізніше не виключено й ураження великих суглобів, частіше колінних, гомілково-ступеневих, ліктьових, плечових. Іноді розвиток хвороби навіть може призвести до інвалідності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 02:29:29