Новини » Львів 20 червня, 2017, 17:21
Міграційна служба нарікає, що ЦНАПи Львова неактивні у видачі біометричних паспортів
Біометричні закордонні паспорти. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Біометричні закордонні паспорти. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

У травні-червні в більше як три рази збільшилась кількість осіб, які бажають отримати біометричний паспорт.

Про це під час круглого столу на тему: «Безвізовий режим – черговий крок до європейської інтеграції України» повідомив т. в. о. начальника Головного управління ДМС у Львівській області Ігор Дашавець.

Він нагадав, що на Львівщині біометричний паспорт можна оформити у 29 територіальних підрозділах міграційної служби, у ДП «Документ», а також у п’яти ЦНАПах (Центрах надання адміністративних послуг) Львова.

Ігор Дашавець зазначив, що міграційна служба очікувала збільшення напливу громадян після початку дії безвізового режиму з ЄС і закупила додаткове обладнання, але цього все-рівно недостатньо, адже утворюються черги.

«Ми подали заявку від Львівської області, щоб отримати додатково 60 комплектів обладнання», – сказав він.

За його словами, підрозділи ДМС вдень приймають 2-2,5 тис. громадян, ДП «Документ» – 200-250 осіб. Натомість ЦНАПи, як заявив Ігор Дашавець, «працюють не на повну потужність» – обслуговують 150-180 громадян вдень, тому вони повинні були б активізувати свою роботу. Нагадаємо, 11 червня набув чинності безвізовий режим України з Європейським Союзом.

Відтепер українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, можуть подорожувати без віз до 26 країн ЄС (за виключенням Великої Британії та Ірландії) та ще чотирьох країн, які не є членами Спільноти, але входять до Шенгенської зони (Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн), повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Громадяни України, які є власниками паспортів з біометричними даними можуть перебувати на території країн ЄС та Шенгенської зони до 90 днів кожні півроку з метою туризму, бізнесу, відвідування родичів.

Натомість безвізовий режим не дає права на працевлаштування та навчання в країнах ЄС. Для цього треба отримувати спеціальну візу типу D.

Раніше було опубліковано перелік документів, які можуть знадобитися для безвізових поїздок в ЄС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 06:33 :36