вівторок, 20 червня, 2017, 2:55 Політика
Кравчук розповів про поради Януковичу під час Євромайдану

Колишньому президенту України Віктору Януковича радили під час ескалації ситуації на Майдані 2014 року відправити у відставку весь уряд разом з тоді ще прем’єр-міністром Миколою Азаровим.

Про це розповів перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу «112 Україна», який давав відповідні поради біглому гаранту.

За його словами, він разом з екс-президентами Віктором Ющенком і Леонідом Кучмою давали Януковичу поради, як вирішити конфлікт з людьми на Майдані.

«Я не брав участі в цих питаннях, які вирішувалися тоді на Майдані. Ні через МВС, ні через Адміністрацію президента. Частково ми торкалися цієї теми: Кучма, я, Ющенко зустрічалися з Януковичем і радили йому деякі речі. Перша порада – звільнити з посад всі силові структури. Коли почалися ці речі на Майдані, звільнити, замінити всі силові структури. Я радив йому відправити у відставку весь уряд. Різними способами. Кажу, якщо є якісь сумніви, домовтеся, щоб пан Азаров сам пішов у відставку... Були абсолютно конкретні поради, щоб не допустити кровопролиття, щоб мирним шляхом змінити владу. Я бачив, що можуть бути великі ускладнення, вони, на жаль, підтвердилися», – розповів Кравчук.

Додамо, свого часу екс-президент Леонід Кучма теж розповідав про подробиці «переговорів « із Януковичем.

Екс-президент України Віктор Янукович під час переговорів в 2014 році з представниками опозиції відмовився відправити у відставку уряд Азарова, хоча цим рішенням міг закінчити протистояння на Майдані. Про це розповів другий президент України Леонід Кучма.

За його словами, відмова відправляти уряд Азарова у відставку, чого так хотіли представники опозиції, коштував Україні Криму та Донбасу.

«У Януковича була стовідсоткова можливість вирішити цю проблему тоді. Я, Ющенко і Кравчук були на переговорах і бачили, як це відбувалося. Опозиція сказала: відправ уряд у відставку і Майдан розійдеться. 

Він відповів: « Я своїх не здаю». На цьому переговори закінчилися. Не розумію, чому так потрібно було відстоювати уряд Азарова. Якби Янукович погодився на його відставку, розвиток подій відбувався за іншим сценарієм. і Крим був би наш, і на Донбасі такого б не було «, – сказав Кучма.

Додамо, парламентарі різних скликань відзначають, що якщо порівнювати президентів Леоніда Кравчука, Леоніда Кучму, Віктора Ющенка й Віктора Януковича, то намітився явний регрес у рівні відкритості глави держави. Кожен наступний президент стає все менш доступним для спілкування.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 05:26:50