вівторок, 20 червня, 2017, 17:37 Суспільство
Громадські і культурні діячі вимагають прийняти закон про українську мову

Відомі українські громадські й культурні діячі звернулися до Верховної Ради з проханням зареєструвати оновлений законопроект №5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За словами авторів звернення, він дасть Україні «реальний шанс побудувати цілісну систему розвитку, захисту і підтримки української мови».

«Ми закликаємо Президента, голову Верховної Ради, членів уряду, всі політичні сили й громадські об’єднання, які розуміють вагу питання, кожного народного депутата і кожного відповідального громадянина відкинути зовнішній тиск і необґрунтовані упередження і разом підтримати закон про українську мову як важливий крок на шляху національної єдності і державного розвитку України», – йдеться у зверненні.

Під цим документом підписалися письменники і поети Іван Андрусяк, Юрій Винничук, Іван Драч, Олександр Ірванець, Дмитро Павличко, Василь Шкляр, Мар’яна Савка, засновник видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович, акторка Ірма Вітовська, лідер гурту «ТІК» Віктор Бронюк, лідер гурту Kozak System Іван Леньо, журналісти Юрій Макаров, Віталій Портников і багато інших.

Попередній варіант законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» парламент зареєстрував у січні 2017 року. Нещодавно випустили його оновлену й допрацьовану версію, яку вже підтримали Міністерство культури, Міністерство науки й освіти, Міністерство молоді та спорту, Держкомтелерадіо, численні громадські організації, університети та окремі лідери думок.

«Законопроект гарантує кожному право на отримання інформації та послуг українською мовою в усіх публічних сферах, передбачає дієву систему контролю і санкції за порушення, скасовує одіозний закон Ківалова-Колесніченка. Водночас проект не спрямований проти жодних мов чи національних меншин. Це системний якісний документ, що базується на найкращих взірцях європейського мовного законодавства і відповідає викликам часу», – пояснюють ініціатори звернення, пише cultprostir.ua.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 01:54:32