вівторок, 20 червня, 2017, 14:04 Політика
Дуже скоро проблеми сміття можуть виникнути по всій країні, – Крулько

Зараз не на часі шукати винного у проблемі львівського сміття. Перш за все, потрібно ухвалити законопроекти, які б дозволили іноземним інвесторам будувати тут сміттєпереробні заводи, та зобов‘язати виробників упаковок сплачувати екологічний податок. Адже Львів став лише першим «наривом». Дуже скоро така ж проблема постане і в інших містах країни.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат (фракція «Батьківщина») Іван Крулько.

Питання львівського сміття переросло із господарської проблеми у потужну політичну зброю.

«На мою думку, таким чином намагаються розправитись із Садовим. Однак у той же час це не знімає відповідальності із міського голови та усієї міської ради. Адже за дванадцять років це питання можна було б вирішити, або принаймні показати хоча б шляхи для його розв‘язання. Адже у всьому світі і в законах України побутові відходи – власність громади, тож саме її представники мусять організувати його утилізацію чи переробку», – наголосив Крулько.

Та як би там не було, заручниками усієї цієї історії стали звичайні містяни. Адже поки відбуваються усі ці політичні протистояння, львів‘яни просто потопають у відходах.

«У спальних районах – гори невивезеного сміття. Коли вжарить сонце, може виникнути серйозна епідеміологічна ситуація», – зауважив нардеп.

Тож не на часі шукати винного – найперше слід вирішити проблему

«Це мав взяти під свій контроль уряд та Президент України, разом із міською владою та обласною адміністрацією. А вже потім розібратися, чому за всі ці роки у Львові не змогли знайти місця для переробки сміття», – вважає Крулько.

Адже без прийняття блоку законопроектів, які б дозволили ввести в Україну інвесторів для будівництва сучасних заводів по переробці сміття, ми не вирішимо цю проблему.

«Львів – це лише перший нарив. Дуже скоро, якщо парламент у першочерговому порядку не займеться цим питанням, такі ж проблеми можуть виникнути і у інших містах», – наголосив депутат.

Загалом, на його думку, за утилізацію сміття повинен платити той, хто його продукує. Тож запропоновані Крульком законопроекти спрямовані на те, щоб виробники упаковок одразу сплачували податок за утилізацію своєї продукції. Частина цих коштів надходила б у місцеві бюджети на утилізацію непотребу.

Читайте також: Щоб вирішити питання сміття, треба займатися господаркою, а не політикою, – Юринець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 01:17:14